Z nami zapracujesz na najpiękniejsze wakacje swojego życia

Z nami zapracujesz na najpiękniejsze wakacje swojego życia

Podróżowanie to ulubione zajęcie milionów ludzi na całym świecie. Poznawanie nowych miejsc, ludzi zamieszkujących egzotyczne kraje, a także podróż poprzez nowe smaki i aromaty odmiennych kuchni świata, to bez wątpienia coś, czemu wielu z nas mogłoby się poświęcić bez reszty. Problem jednak jest w tym, że zwiedzanie i dalekie wyprawy sporo kosztują, a zwykłą pensja nie zawsze pozwala na pokrycie większych wydatków niż podróż nad polskie morze. Jak można zapracować na cudowne wakacje nawet na drugim końcu świata?

Wiele miejsc i ciekawych zakątków świata można zobaczyć łącząc pracę i podróżowanie. Powstała cała lista zawodów, które właśnie to umożliwiają. Wśród nich widnieją takie posady, jak rezydent biura podróży, przewodnik turystyczny, pilot wycieczek czy też wychowawca na koloniach i obozach dla dzieci i młodzieży. Jeszcze kilka lat temu wiele z nich wymagało specjalnych egzaminów państwowych, ale dziś po deregulacji zawodów w 2014 roku znacznie spadły wymagania, stawiane kandydatom, z wyłączeniem zawodu wychowawcy.

Rezydent biura podróży

Jeżeli interesuje Cię posada rezydenta biura podróży, to musisz wiedzieć, że w myśl przepisów nie potrzeba mieć żadnych uprawnień. Jednak większość pracodawców wymaga udokumentowanego doświadczenia i ukończonego kursu specjalistycznego.

Najbardziej popularne są kursy on-line, których ceny zaczynają się już od 100 zł, a po ukończeniu kursu można uzyskać nawet certyfikat. Są także kursy znacznie droższe, które prowadzone są w warunkach stacjonarnych. Aby zostać rezydentem należy znać język obcy w stopniu bardzo dobrym, a jeśli zna się dodatkowo język kraju, w którym będzie odbywać się rezydentura, szanse na otrzymanie posady znacznie rosną.

Pilot wycieczek

To zajęcie dla osób, które zdecydowanie lubią wieść życie w drodze. Po wspomnianej wyżej deregulacji zawodów, zawód ten mogą wykonywać wszyscy, którzy mają choć podstawową znajomość miejsc i krajów, po których chcą oprowadzać lub obwozić turystów. W większości przypadków wystarcza tu znajomość języka angielskiego, ale każdy dodatkowy język zawsze jest dużym atutem. Pilot wycieczek, to znakomity sposób na poznanie wielu ciekawych miejsc i jednoczesne zarabianie na życie.

Animator czasu wolnego

Jeszcze kilka lat temu ta profesja w ogóle nie istniała. Animator wolnego czasu to osoba, która dba o to, aby urlopowicze w czasie pobytu w hotelu nie spędzali całych dni na brzegu najbliższego basenu. Zadaniem animatora jest zachęcanie turystów do brania czynnego udziału w programie kulturalno-rozrywkowym, przygotowanym przez niego. W tej roli sprawdzają się osoby otwarte, potrafiące nawiązywać dobry kontakt z ludźmi. Konieczna oczywiście jest dobra znajomość języka angielskiego.

Wychowawca lub pracownik obozu w USA

To praca wakacyjna dla młodych ludzi w ramach programu „Work and Travel”, który jest największym programem wymiany kulturalnej w Stanach Zjednoczonych. Młodzi ludzie, którzy mają doświadczenie w opiece nad dziećmi znajdują zatrudnienie jako wychowawcy na obozach dla dzieci i młodzieży w USA.

Jeśli nigdy wcześniej nie zajmowali się dziećmi, mogą zostać zatrudnieni przy innych pracach obozowych: w kuchni, w piekarni, czy przy pracach porządkowych. Warunkiem jest dobra znajomość języka angielskiego. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.campamerica.pl. Program „Work and Travel” świetny sposób na poznanie Stanów Zjednoczonych, bo po zakończeniu pracy pozostaje jeszcze miesiąc na amerykańskie podróże. O finanse nie trzeba się martwić, bo z pewnością wystarczy to, co zarobiło się wcześniej.

Poprzedni artykułTunezja – słońce, plaża i zapach pomarańczy
Następny artykułIdealne miejsce na wakacje? Egzotyczny świat malediwów z lazurową wodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj