Zimowy weekend na południu Polski – noclegi w górach

Zimowy weekend na południu Polski – noclegi w górach

Kiedy śnieg otuli górskie szczyty, każdy zimowy kurort zyskuje scenerię jak z bajki. Pojawia się jedynie pytanie: do którego z nich warto się wybrać? Każda miejscowość kusi atrakcjami. Możesz skorzystać z oferty sportów zimowych albo ogrzać się przy kominku z książką w ręku. Niezależnie od tego, jak lubisz spędzać czas, znajdziesz coś dla siebie. Wybierz odpowiednie noclegi w górach dla siebie, spakuj się i odpoczywaj!

Górskie uzdrowisko u stóp Jaworzyny – noclegi Krynica

Krynica-Zdrój jest malowniczo otoczona licznymi potokami (Palenica, Czarny Potok i Kryniczanka) oraz wzniesieniami. Leży w centralnej części Karpat i jest jedną z najpopularniejszych miejscowości uzdrowiskowych. To idealna oaza spokoju, w której na pewno oderwiesz się od rutyny.

Zwyczaj wodolecznictwa istnieje tutaj już ponad 200 lat, dlatego noclegi w Krynicy-Zdroju to idealny pomysł, jeżeli potrzebujesz regeneracji. W Krynicy-Zdroju znajdziesz szeroką ofertę zabiegów leczniczych i relaksacyjnych. Do dyspozycji turystów są również jaskinie solne, w której możesz skorzystać z inhalacji.

W Krynicy znajduje się również zielony Park Zdrojowy, gdzie wśród wspaniałych okoliczności natury można przejechać się kolejką terenową. Jeśli zamiast odpoczywać chcesz zaszaleć na nartach, możesz skorzystać ze zróżnicowanych poziomem tras zjazdowych przy Jaworzynie Krynickiej. Do wyboru aż sześć stoków:

  • Henryk,
  • Słotwiny,
  • Jaworzyna,
  • Tylicz SKI,
  • Master SKI,
  • wyciąg Narciarski „TOMEK”.

Nieopodal Krynicy-Zdroju znajdują się również trasy przygotowane do uprawiania narciarstwa biegowego, m.in. w Tyliczu i Dolinie Czarnego Potoku.

Noclegi Szklarska Poręba – serce Karkonoskiego Parku Narodowego

Szklarska Poręba znajduje się w granicach Karkonoskiego Parku Narodowego. To bardzo malowniczy rejon, idealny dla fanów spacerów. Wszystkie pobliskie szlaki są łagodne i przyjazne turystom, możesz z nich korzystać niezależnie od kondycji. Część tras zwiedzania w okolicy została wytyczona tematycznie tak, aby pieszy mogli zapoznać się z tradycją, historią i kulturą Karkonoszy.

Również aktywni narciarze znajdą tu idealne warunku dla siebie. W pobliżu Szklarskiej Poręby znajduje się 15 km zróżnicowanych tras zjazdowych i 14 wyciągów. Dobra infrastruktura ucieszy narciarzy biegowych. W okolicy znajduje się aż 100 km tras przystosowanych do tej dyscypliny sportu. Szklarska Poręba bardzo długo utrzymuje dobre warunki narciarskie, śnieg utrzymuje się tu często aż do kwietnia, dlatego można wybrać to miejsce nawet po sezonie.

Wśród modernistycznych piramid – apartamenty Ustroń

Ustroń to serce Beskidu Śląskiego. To kolejna malownicza miejscowość uzdrowiskowa, więc noclegi Ustroń są idealną opcją dla zapalonych spacerowiczów. W pobliżu wznoszą się dwa szczyty: Czantoria (995 m n.p.m.) i Równica (883 m n.p.m.). Pierwsza z nich w zimę zmienia się w ośrodek sportów sezonowych. Jeżeli zaś wybierzesz wolne tempo swojego wypoczynku, możesz wybrać się do Parku Zdrojowego u podnóża sąsiedniej Równicy. Znajdziesz w nim pijalnię wód i tężnię solankową.

W Ustroniu znajduje się również warta uwagi atrakcja dla pasjonatów architektury – Osiedle Zawodzie. Budynki kompleksu uzdrowiskowego były inspirowane kształtem piramid. Zostały zaprojektowane przez parę wybitnych architektów – Henryka Buszko i Aleksandra Frantę – a ich budowa zaczęła się 1967 roku. Siedemnaście trójkątnych dachów majestatycznie wznosi się pomiędzy koronami drzew i sprawia, że Ustroń zyskuje bardzo charakterystyczny krajobraz. Osiedle do dziś jest traktowane jako jeden z najważniejszych przykładów modernizmu w Polsce.

Poprzedni artykułJak obniżyć ceny biletów lotniczych?
Następny artykułDomki Białka Tatrzańska – 3 powody, dla których warto wybrać je na ferie zimowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj