Ubezpieczenia podczas zimowych wyjazdów do ciepłych krajów

Ubezpieczenia podczas zimowych wyjazdów do ciepłych krajów

Ferie zimowe w niektórych województwach zaczynają się już za kilka dni. Zimowa aura w naszym kraju skłania część Polaków – szczególnie osoby, które nie uprawiają sportów zimowych – do wyjazdu do ciepłych krajów. Jakie ubezpieczenie wybrać, aby podczas urlopu czuć się bezpiecznie? Warto rozważyć ubezpieczenie turystyczne w Proama, które można kupić u agenta a jeżeli wcześniej nie mieliśmy czasu o nim pomyśleć – możemy dokonać tego przez Internet, nawet dzień przed wyjazdem. 

Ciepłe ranki i słoneczne popołudnia, a do tego piękne widoki i słynne zabytki – to doskonałe połączenie pozwalające naładować baterie na kolejne miesiące. Jednak chwila nieuwagi, przewracamy się na kafelkach hotelowego basenu i łamiemy nogę. Korzystając z uroków piaszczystych plaż doznajemy oparzenia. Kąpiąc się w oceanie lub ciepłym morzu, nieopatrznie następujemy na jeżowca lub parzymy się po kontakcie z meduzą. Jeśli wypoczywając za granicą zachorujemy, złamiemy nogę czy poparzymy się na slońcu, a przed wyjazdem nie wykupimy ubezpieczenia turystycznego, to będziemy zobowiązani do pokrycia części lub całości kosztów leczenia. Za wizyty lekarskie w zagranicznych kurortach zapłacimy od 300 do 1000 złotych. Jeżeli natomiast będzie wymagana hospitalizacja, to np. w Meksyku czy na Dominikanie jej koszty mogą sięgnąć nawet kilkuset tysięcy złotych. 

Zatem jeśli na zimowy urlop wybieramy odległy, zagraniczny kurort, to warto wybrać odpowiednio wysoką sumę ubezpieczenia turystycznego, aby w razie choroby lub innych zdarzeń losowych polisa pokryła w całości koszty leczenia. Ubezpieczenie turystyczne w Proama w razie choroby czy wypadku zapewni ubezpieczonemu pomoc umówieniu wizyty lekarza lub znalezieniu szpitala, transport do placówki medycznej, jak również pokryje koszty leczenia lub hospitalizacji (w placówkach państwowych lub prywatnych) nawet do 800 000 zł – w zależności od wybranej sumy ubezpieczenia. 

W ramach usług assistance Proama pokryje również koszty transportu ubezpieczonego z zagranicznej placówki medycznej do Polski, jeśli jego stan nie będzie pozwalał na samodzielny powrót do kraju. W takich przypadkach niezbędny może się okazać transport medyczny, np. ambulansem, samolotem medycznym lub samolotem pasażerskim z asystą medyczną. Koszty transportu ambulansem mogą sięgać kilku tysięcy złotych. W Europie – w zależności od destynacji turystycznej – za transport samolotem medycznym zapłacimy od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, poza Europą – np. z Tajlandii – musimy się liczyć z rachunkiem opiewającym na kilkaset tysięcy złotych.

Ubezpieczenie turystyczne w Proama można wykupić na określoną liczbę dni np. właśnie na wyjazd do ciepłych krajów. Polisę można kupić u Agenta lub na stronie: https://saleswww.proama.pl/frontend/www/podroz.

Poprzedni artykułKolonia sportowo-rekreacyjna nad morzem
Następny artykułGóry zimą – jak przygotować się do wyprawy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj