Idealne miejsce na wakacje? Egzotyczny świat malediwów z lazurową wodą.

Idealne miejsce na wakacje? Egzotyczny świat malediwów z lazurową wodą.

Malediwy są idealnym miejscem dającym możliwość odpoczynku i poznania egzotyki w różnych wymiarach. Wyspy te stały się bardzo popularne dla turystów, między innymi ze względu na wysoką temperaturę przez większą część roku oraz przepiękne widoki połączone z lazurową wodą.

Egzotyczny świat z lazurową wodą

Malediwy znajdują się na wodach Oceanu Indyjskiego, około 700 km od Indii. Warto wiedzieć, że kiedyś stanowiły one główny punkt wymiany handlowej. Wyróżniają się one na tle innych wysp przez fragmenty podwodnego grzbietu podgórskiego wystającego z wody. Te warunki geograficzne pozwoliły na powstanie raf koralowych, a w dalszej kolejności licznych atoli porośniętych roślinnością. Dzięki temu Malediwskie plaże stały się błękitnymi lagunami oraz białymi plażami. Są one opisywane jako jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Połowa z wysp stanowi luksusowe kurorty dla turystów, druga połowa-pozostaje zamieszkana. Religią panująca na Malediwach jest Islam, lokalnie mieszkańcy nie piją alkoholu, ani nie jedzą wieprzowiny. Jednakże we wszystkich kurortach alkohol jest dozwolony, tak samo noszenie bikini na plaży. Najniższe temperatury, które możemy spotkać na Malediwach to 24-25 stopni, co stanowi raj dla turystów z zimniejszych zakątków świata-szczególnie zimą!

Egzotykę tworzą między innymi drzewa i rośliny, które możemy tam zobaczyć, a należą do nich: palmy kokosowe, bananowce, drzewa chlebowe, melony oraz cytrusy. Lokalnie bardzo dobrze jest rozwinięte także rybołówstwo, dlatego można zjeść tutaj świeżego i pysznego tuńczyka.

Atrakcyjne dla turystów

Oprócz przepięknych plaż i hoteli bardzo ważnym aspektem jest możliwość nurkowania. Wielu turystów przyjeżdża tutaj właśnie po to! Rafy koralowe, które tutaj znajdziemy, są idealnym obiektem dla miłośników nurkowania, ale także dla początkujących. Nowoczesny sprzęt i specjaliści dbają o to, aby sport ten był zupełnie bezpieczny i przyjemny jak nigdy i nigdzie. Podczas nurkowania możemy zobaczyć wraki statków oraz towarzyszące nam w nurkowaniu-delfiny. Organizowane jest także noce rybołówstwo dla turystów oraz noce polowanie na ośmiornice, które następnie można przygotować do jedzenia. Aby poruszać się po wodach Oceanu, najlepiej skorzystać z promu, który nie tylko jest ogromną atrakcją, ale umożliwia nam piękne widoki-szczególnie z górnego balkonu. Istnieje także możliwość wypożyczenia motorówki na krótki przejazd, w zależności od odległości. Warto także wybrać się na pieszą wycieczkę i trafić na stare buddyjskie świątynie, niejednokrotnie porośnięte już roślinnością. Jest to gratka dla lubiących eksplorować nowe tereny. Przy odrobinie szczęścia możemy trafić na nie odkryte dotąd miejsce i przeżyć prawdziwą przygodę.

Główne miasto tego archipelagu wysp to Male-to małe i malownicze miejsce kradnie serca wszystkich turystów. Podczas pobytu w kurortach organizowane są wycieczki na wyspy zamieszkane tylko przez ludność lokalną. Są one cennym doświadczeniem, turyści mogą zobaczyć mieszkańców podczas wykonywania codziennych czynności oraz poczuć prawdziwy klimat wysp. Wybierając się na taką wycieczkę należy jednak pamiętać, aby zabrać ze sobą długie spodnie lub spódnicę oraz bluzkę zakrywającą ramiona. Pozwoli to uszanować lokalną kulturę związaną z religią, która dla mieszkańców jest bardzo ważna.

Malediwy wakacje można się przenieść w przeszłość, ponieważ główną gałęzią przemysłu jest rybołówstwo, a utwardzone drogi to bardzo rzadki widok. Są więc idealnym miejscem dla odpoczynku od zgiełku i biegu świata XXI wieku. Miejsce to kochają zarówno pary chcące spędzić romantyczny tydzień tylko we dwoje, jak i całe rodziny szukające spokojnego miejsca na odpoczynek. Nie da się znaleźć turysty, który po pobycie na Malediwach stwierdzi, że jest niezadowolony. Otaczające piękno nie tylko wycisza, ale relaksuje jak żadne inne miejsce na świecie. Malediwy to raj na ziemi, który zachwyca każdego dnia czymś nowym i niepowtarzalnym.

Poprzedni artykułZ nami zapracujesz na najpiękniejsze wakacje swojego życia
Następny artykułCzego oczekują od hoteli zamożni klienci?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj