Wypoczynek w Olkuszu? Sprawdź, co warto zwiedzić

Wypoczynek w Olkuszu? Sprawdź, co warto zwiedzić

Województwo małopolskie to nie tylko malowniczy historyczny Kraków. Choć miasto to stale bije rekordy popularności i przyjmuje miliony turystów rocznie, to nie jest on jedyną atrakcją turystyczną tego regionu Małopolski. Obszar ten przyciąga podróżujących zarówno z całej Polski, jak i Europy, a nawet świata. Kraków zachęca przyjezdnych do zwiedzania swoją historią, zabytkami i widokami. Gród Kraka to wspaniała stolica Małopolski, a także historyczna stolica Polski, jednak nie jedyne piękne miejsce regionu. Większość turystów, którzy przybywają tutaj ponownie, odrywają to miejsce na nowo, dzięki niezliczonym magicznym miejscom nie tylko w Krakowie, ale także jego okolicach.

Głównym atutem Krakowa jest jego niezwykle bogata historia, którą czuć w każdym miejscu w mieście. Najlepiej odczują to turyści spacerujący Drogą Królewską od Barbakanu, przez Rynek aż na Wawel. Kościół Mariacki, Smok Wawelski i Smocza Jama czy Muzeum Historyczne główne punkty na liście do zwierzenia, jednak nie wszystkie propozycje, jakie ma do zaoferowania bogaty Kraków. Każda większa czy mniejsza ulica posiada swój niepowtarzalny klimat i charakter, który warto zgłębić i poczuć.

Kraków skrywa wiele atrakcyjnych krajobrazów nie tylko w centrum miasta, ale też w swoich okolicach. Atrakcyjne miejsce do wynajęcia można znaleźć niemalże w każdej części Krakowa, ale również jego obrzeżach. Sprawdź, jakie pokoje zaoferować może Olkusz: http://www.victoria.olkusz.pl/pokoje.html .

Małopolska skrywa wiele pięknych miejsc. Planowanie wyjazdu to nie tylko rezerwacja odpowiedniego pokoju, ale również opracowanie planu wycieczek i atrakcji. Na koniecznym do obejrzenia miejscu może znaleźć się Ojców na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej w Dolinie Prądnika. Tam możesz zwiedzić Zamek Kazimierza Wielkiego z XIV wieku, a także drewniane domy z przełomu XIX i XX wieku budowane w szwajcarskim stylu. Ojców obfituje również w liczne skaliste wapienie, z czego jednym z najsłynniejszych jest Maczuga Herkulesa. Na uwagę turystów zasługuje też Kaplica na Wodzie. Drugim punktem może być Tyniec, czyli miejsce, gdzie zlokalizowane jest warowne Opactwo Benedyktynów, a także Kopalnia Soli w Wieliczce, w której to oprócz solnej ekspozycji można zwiedzić także kaplicę Świętej Kingi, zaś na powierzchni już Zamek Żupny.

Poprzedni artykułKościelisko – destynacja marzeń?
Następny artykułNa co zwrócić uwagę szukając hostelu w Krakowie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj