Wyjazd do Szczyrku z dziećmi. Dlaczego warto?

Organizacja rodzinnych wakacji to duże wyzwanie. Harmonogram wyjazdu musi być ułożony w taki sposób, by dzieci nie zdążyły się znudzić nowym miejscem, ale też nie czuły się zmęczone i każdego dnia miały ochotę na poznawanie kolejnych atrakcji. Nie bez znaczenia pozostaje również standard noclegów i wyżywienia. Świetnym kierunkiem na urlop w gronie rodziny jest Szczyrk, oferujący zarówno moc wrażeń, jak i rozwinięte zaplecze hotelowe.

Co robić w Szczyrku z dziećmi?

Miasto i jego okolice zachęcają przyjezdnych do aktywnego spędzania czasu. Jednym z najlepszych pomysłów na spokojne popołudnie jest wybranie się na deptak wzdłuż rzeki Żylicy. Starannie wypielęgnowana zieleń i zadbane chodniki umożliwiają wygodne spacerowanie również z wózkiem, ponadto najmłodsi mogą tutaj próbować swoich sił na hulajnogach, rolkach albo rowerach. Z kolei rodzice z pewnością docenią imponujący widok na górskie zbocza otaczające Szczyrk. Podczas spaceru warto na dłużej zatrzymać się przy kompleksie skoczni narciarskich Skalite, które wzbudzają spore zainteresowanie wśród dzieci i dorosłych.

Osoby odwiedzające Szczyrk zimą też nie mogą narzekać na brak zajęć. Pracownik Hotelu Meta Resort Vine & SPA znajdującego się tuż przy stoku narciarskim podpowiada: Zima to idealna pora roku na wizytę w Beskidzie Śląskim. Dzieci mogą korzystać ze szkółek narciarskich, poza tym do ich dyspozycji pozostają lodowiska. Ponadto świetną zabawą jest jazda na sankach, a także wieczorne zwiedzanie miasta ozdobionego dekoracjami świetlnymi. Warto dodać, że góry zimą zamieniają się w bajkową scenerię, a wokół Szczyrku znajduje się tyle interesujących i zarazem łagodnych oraz bezpiecznych szlaków, że trudno o lepsze miejsce na podzielenie się z dziećmi pasją do zdobywania szczytów.

Czy na Skrzyczne łatwo wejść z dzieckiem?

Górska wyprawa to dla każdego kilkulatka prawdziwa przygoda. Chociaż w większości pasm można znaleźć szlaki odpowiednie dla dzieci, Beskid Śląski wydaje się pod tym względem bardzo przyjazny. Nawet na najwyższą górę – Skrzyczne – można bez problemu wejść razem z dzieckiem, najlepiej wybierając szlak niebieski. O wiele większych wrażeń niż wspinaczka zdecydowanie dostarczy wjazd koleją liniową – zawieszone wysoko nad ziemią kanapy na pewno wzbudzą ogromną ciekawość u najmłodszych. Kolejka kilka lat temu przeszła gruntowną modernizację, dzięki czemu podróż gondolami jest w pełni komfortowa i bezpieczna.

Oryginalny pomysł stanowi także zdobycie najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego na rowerze. Szlaki dla rowerzystów należą jednak do wymagających, dlatego na taką wyprawę powinni zdecydować się doświadczeni dorośli lub nastoletni kolarze – dla małych dzieci taka wycieczka będzie zbyt obciążająca. Zamiast tego warto zabrać dzieci na zwiedzanie na rowerze Szczyrku i jego najbliższych okolic, a ciekawym urozmaiceniem takiej formy turystyki jest skorzystanie z wypożyczalni rowerów elektrycznych. Po dniu pełnym wrażeń można wybrać się na obiad do jednej z restauracji, które serwują zarówno dania lokalne, jak i klasyczne, dzięki czemu również dzieci nie wyjdą z lokalu głodne.

Szczyrk to jedno z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym miast na mapie Polski. Rodzinne wakacje spędzone właśnie w tym miejscu będą więc obfitowały w ciekawe doświadczenia, które następnie staną się cennymi wspomnieniami na całe życie.

Poprzedni artykułRabka-Zdrój – wyjątkowa miejscowość
Następny artykułIle kosztują bilety lotnicze do USA i jak obniżyć koszty?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj