Wybieramy walizkę do samolotu – czym się kierować?

Sezon wakacyjny rozpoczęty! Lada dzień wszyscy chwycimy za bagaże i skierujemy się w stronę dworców oraz lotnisk. Podróżowanie pociągami czy samochodami ma tę zaletę, że możesz zabrać ze sobą, co zechcesz. Tak łatwo nie jest w przypadku rejsów lotniczych. W samolotach obowiązuje konkretna polityka bagażowa – oznaczająca między innymi określone wymiary walizki. Kluczem jest więc dobór odpowiedniego jej modelu. Jakie warunki musi spełniać walizka? Zobacz, o czym trzeba pamiętać!

Wymiary walizki do samolotu

Jakie wymiary powinna mieć walizka do samolotu? Zazwyczaj zależy to od linii lotniczych, którymi podróżujesz. Można jednak przyjąć pewne uśrednione wartości. I tak: bagaż podręczny powinien mieć nie więcej niż 55 centymetrów wysokości, 40 centymetrów szerokości i 20 centymetrów głębokości. Zazwyczaj przysługuje Ci prawo do wniesienia na pokład jednej sztuki o takich rozmiarach. Jeśli natomiast chcesz nadać do luku dużą walizkę rejestrowaną, najczęściej musisz dopilnować, by suma jej wszystkich 3 wymiarów nie przekroczyła 150 centymetrów.

Materiał twardy czy miękki?

Dostępne na rynku walizki wykonane są albo z miękkich materiałów, takich jak poliester czy nylon, albo twardych – na przykład z polipropylenu, policarbonu i ABS. Którą najlepiej wybrać do samolotu? Oba rodzaje mają swoje wady i zalety. Coraz większą popularnością cieszą się walizki twarde – wodoodporne i bardzo wytrzymałe. Podczas transportu lotniczego mogą one jednak zostać niedelikatnie potraktowane przez obsługę lotniska, a w efekcie nabawić się rys lub pęknięć. Coś takiego na pewno nie wydarzy się w przypadku walizki miękkiej. Te natomiast dużo słabiej będą chroniły przewożone przez Ciebie rzeczy. Wszystko zależy więc od tego, co transportujesz, i czy interesuje Cię bagaż kabinowy, czy rejestrowany.

Co musi mieć dobra walizka?

Pamiętaj, że walizka do samolotu musi nie tylko spełniać określone wymagania linii lotniczych. Przede wszystkim powinna gwarantować Ci komfort podczas podróży. Aby dało się ją wygodnie transportować, musi koniecznie posiadać kółeczka. Choć to standard we współczesnych modelach, możesz wybrać wariant z dwoma lub czterema kółkami. Który lepszy? Większe możliwości zapewniają walizki z czterema kółeczkami. Można je wygodnie prowadzić i nie kosztuje to wiele wysiłku.

Innym elementem, któremu warto przyjrzeć się bliżej, jest uchwyt walizki. Powinien się łatwo wysuwać i mieć długość dostosowaną do Twojego wzrostu. Jeśli okaże się za krótki, walizka może obijać Ci się o pięty, kiedy ciągniesz ją za sobą.

Podsumowanie – jak wybrać walizkę do samolotu?

Kupując walizkę na podróże lotnicze, musisz uwzględnić jej konkretne kryteria, do których należą:

  • wymiary,
  • materiał, z jakiego została wykonana,
  • liczba kółeczek,
  • rodzaj i długość uchwytu,
  • rozkład komór i dodatkowych kieszonek,
  • a nawet sam design.

Szeroką ofertę walizek, wyróżniających się najkorzystniejszymi parametrami, znajdziesz w sklepie Puccini.

Poprzedni artykułJakim środkiem transportu wybrać się na wakacje?
Następny artykułRelaks dla ciała i duszy, czyli o tym dlaczego warto do SPA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj