Weekendowa podróż – jak ją dobrze zaplanować?

Weekendowa podróż – jak ją dobrze zaplanować?

Zastanawiasz się, czy jest sens kupować bilety i pakować walizki na trzydniowy wyjazd? To bardzo dobry pomysł, przy czym musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Dokąd się wybierasz i ile czasu zajmie ci podróż

Przede wszystkim, na początku określ cel swojej podróży. Może czeka cię ważne spotkanie biznesowe, może odwiedzasz rodzinę, a może po prostu znalazłeś bilety w promocyjnej cenie i postanowiłeś wykorzystać okazję. Jeżeli wybierasz się na wycieczkę jedynie w celach rekreacyjnych, aby odpocząć i zwiedzić nowe miasto, musisz liczyć się z tym, że twój czas się mocno ograniczony. Bardzo wiele zależy od miejsca, do którego się wybierasz. Z tego względu lepiej rozważyć nieduże miasta europejskie lub miasteczka.

Kolejnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę jest odległość do miejsca twojej podróży. Ważne, aby lot nie trwał długo. Do wielu pięknych miast europejskich dostaniemy się maksymalnie w 2h. Odradzamy dłuższe, wielogodzinne podróże samochodami, autokarami czy pociągami, które zajmą ci dużo czasu.

Pamiętaj także o odległości, którą musisz pokonać z lotniska do hotelu czy mieszkania, w którym się zatrzymujesz. Niektóre lotniska, na przykład w Paryżu położone są z dala od centrum miasta, dlatego musimy dodatkowo więcej czasu przeznaczyć na dojazd.

Co planujesz zwiedzić?

Jeżeli lubisz zwiedzać, oraz wnikliwie poznawać nowe miejsca i ich historię, weekendowy wyjazd to zdecydowanie za krótko. Z tego względu, warto znacząco uszczuplić swój plan wycieczki. Wybierz jedno interesujące cię muzeum, zabytek historyczny czy inny obiekt. Przygotuj swój plan odpowiednio wcześniej przed wyjazdem. Do niektórych galerii sztuki czy muzeów wstęp wymaga wcześniejszej rezerwacji, zorientuj się na stronie internetowej gdzie trzeba kupić bilety i w jakich godzinach dany obiekt jest otwarty.

Wiele osób decyduje się jedynie na relaksujący wyjazd weekendowy, na przykład odpoczynek w SPA czy po prostu leniwy wypad z rodziną czy znajomymi. Dysponujemy wtedy zdecydowanie większą ilością wolnego czasu.

Nawet na weekendowy wyjazd nie zapominaj o ubezpieczeniu turystycznym

Nawet na krótką podróż warto się ubezpieczyć. Podstawowa polisa turystyczna powinna zawierać: koszty leczenia, koszty ratownictwa, pomoc prawną i następstwo nieszczęśliwych wypadków. Kupno ubezpieczenia możesz załatwić bardzo szybko przez Internet, a zakres polisy turystycznej dopasować do celu twojego wyjazdu np. ubezpieczenie turystyczne w znanej i zaufanej firmie SIGNAL IDUNA. Jeśli podczas weekendowego wyjazdu planujesz na przykład surfowanie czy jazdę na nartach lub snowboardzie, warto poszerzyć zakres polisy lub ubezpieczyć sprzęt sportowy.

Podsumowując, weekendowy wyjazd to dobry pomysł, jednak wymaga bardzo dobrej organizacji czasu. Kupując bilety pamiętaj także, aby lot nie był w godzinach wieczornych, tylko najlepiej z samego rana. Wtedy będziesz mieć zdecydowanie więcej czasu. Niektórzy preferują krótsze wyjazdy, ponieważ przy dobrej organizacji jesteśmy w stanie wiele zobaczyć i zwiedzić.

Poprzedni artykułDlaczego warto pojechać nad Bałtyk zimą?
Następny artykułJak znaleźć bezpieczne biuro podróży?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj