Weekend w Pradze – co warto zobaczyć?

Praga jest miastem, którego nie zwiedzicie w jeden dzień. Warto przeznaczyć co najmniej weekend, aby poznać najciekawsze atrakcje stolicy Czech. Dzięki regularnym połączeniom lotniczym możecie dostać się do Pragi bez większego problemu. Idealnym rozwiązaniem jest także podróż samochodem, która umożliwi poznanie okolic tego wyjątkowego miasta. Podpowiemy, co zobaczyć podczas krótkiego wypadu do naszych południowych sąsiadów.

Czym dojechać?

Planując weekend w Pradze, w pierwszej kolejności zaplanujcie środek transportu, którym tam dotrzecie. W zależności od waszego miejsca zamieszkania, może to być samolot, autobus, pociąg lub własne auto. Wybierzcie podróż najkrótszą, aby nie tracić czasu na dojazd, a przeznaczyć go na podziwianie uroków stolicy Czech.

Jednym z najlepszych rozwiązań jest lot samolotem. Wiele lotnisk w Polsce oferuje regularne połączenia z Pragą, dzięki czemu w nieco ponad dwie godziny znajdziecie się w Czechach. Bilety warto kupić wcześniej, aby skorzystać z promocyjnych cen. Jeśli jednak organizujecie spontaniczny wyjazd, sięgnijcie po pożyczki online, aby zakupić bilety lotnicze, dzięki czemu szybko i wygodnie dotrzecie do Pragi.

Stare Miasto

Jak w każdej stolicy, najważniejszym punktem programu musi być Stare Miasto. W Pradze to szczególnie istotne, ponieważ zabytki i układ architektoniczny tego miejsca zachwyca szczególnie. Zwiedzanie zacznijcie od Hradczan, czyli królewskiej dzielnicy na zachodnim brzegu Wełtawy. Zobaczycie zamek królewski, bazylikę świętego Jerzego oraz Złotą Uliczkę. To miejsce, które znacie zapewne ze zdjęć, ma bardzo bogatą historię. Swoje dzieła tworzył tu także Franz Kafka.

Wyjeżdżając z ukochaną osobą, zaplanujcie wizytę na Moście Karola. To urocze miejsce przyciąga tysiące turystów. Obowiązkowo dotknijcie figury św. Jana Nepomucena, co – według legend – zapewnia szczęście. Wyposażcie się także w kłódkę, którą na znak miłości przywiesicie do metalowej balustrady, znajdującej się tuż pod Mostem Karola.

Praski relaks

Po trudach zwiedzania odpocznijcie w malowniczym miejscu, jakim jest Wyspa Střelecký. Ma niewielką piaszczystą plażę, z której można podziwiać niesamowite krajobrazy Pragi. Na wyspę łatwo dostaniecie się schodami z Mostu Legii. Część osób korzysta w tym miejscu z uroków kąpieli wodnych, ponieważ rzeka bezpośrednio przy plaży jest dość płytka. Obecność nad Wełtawą wykorzystajcie także na spokojny rejs. Pożyczki online pomogą sfinansować zakup biletów na jeden z wielu statków wycieczkowych, które zabiorą was w wyjątkową podróż po stolicy Czech, oglądanej z zupełnie innej perspektywy.

Jeśli lubicie kontakt z naturą, nie możecie pominąć Ogrodu botanicznego, a szczególnie szklarni Fata Morgana. Jest podzielona na kilka stref klimatycznych, pozwalających na rozwój roślinności z niemal wszystkich zakątków świata. Po dniu pełnym wrażeń zajrzyjcie do tradycyjnych czeskich knajp, w których koniecznie posilcie się knedlikami z wybranym sosem. To obowiązkowy punkt weekendowego zwiedzania Pragi.

Weekend w Pradze to świetny pomysł na spędzenie kilku dni na podziwianiu uroków tego wyjątkowego miasta. Możecie sami zaplanować zwiedzanie lub wykupić wycieczkę, w czym pomogą pożyczki online, i z przewodnikiem odkryć najciekawsze miejsca stolicy Czech. W tak krótkim czasie z pewnością nie zobaczycie wszystkiego, ale posmakujcie niesamowitego klimatu Pragi, który z pewnością skłoni was do kolejnych odwiedzin tego czarującego miasta.

Poprzedni artykułJakie są atrakcje w Jastarni?
Następny artykułJak przetrwać upały w mieście?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj