Wczasy w Chorwacji albo wakacje na Kubie… – który raj wybrać?

Wczasy w Chorwacji albo wakacje na Kubie – jeśli planujemy wypoczynek w stronach, w których klimat rozpieszcza swym ciepłem, a krajobrazy na zawsze pozostaną w naszej pamięci, warto przyjrzeć się tym dwóm kierunkom podróży.

  1. Wczasy w Chorwacji, czyli całkiem niedaleka podróż.
  2. Wakacje na Kubie – odpoczynek na wyspie pełnej rozrywek.

Urlop to okres, który należy wykorzystać na niesamowite przeżycia. Zasłużony wypoczynek w cudownym otoczeniu pozwala naładować akumulatory na długi czas, co przekłada się na dobre samopoczucie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Dlatego warto, gdy tylko nadarzy się okazja, skorzystać z propozycji biur podróży (zarówno w opcji all inclusive, jak i z tych z własnym wyżywieniem) i wybrać miejsce, w którym będziemy się czuć jak w raju.

Wczasy w Chorwacji, czyli całkiem niedaleka podróż

Chorwacja od pewnego czasu jest bardzo popularnym kierunkiem podróży. Nic dziwnego, to położone nad Morzem Adriatyckim państwo zachwyca krajobrazami (największe wrażenie robi sąsiedztwo morza i gór) i wieloma zabytkami – wystarczy wymienić baszty w Dubrowniku, Kolumnę Rolanda czy amfiteatr w Puli. Dodatkowo nie do przecenienia jest słoneczna pogoda z małą ilością opadów. Wysokie temperatury są skutecznie schładzane przez morską bryzę – co jest pocieszające dla tych, którzy obawiają się wczasów w Chorwacji z powodu upałów (zwłaszcza w lipcu i w sierpniu). Nie bez znaczenia jest też fakt, że oferujące wczasy w Chorwacji biura zapewniają przelot na miejsce, który trwa zaledwie niecałe dwie godziny (możliwe jest też dotarcie na własną rękę).  Po krótszej lub ciut dłuższej podróży nie pozostaje nic innego, jak rozkoszować się plażą, lokalnym jedzeniem i skarbami licznych Parków Narodowych.

Wakacje na Kubie – odpoczynek na wyspie pełnej rozrywek

Jeśli jednak mamy ochotę na trochę dłuższą podróż i na przykład jesteśmy fanami gorących latynoskich rytmów, na których pierwsze dźwięki odpowiadamy krokami salsy lub rumby albo też chcielibyśmy sprawdzić, jak smakuje rum pity w kawiarence na plaży blisko morza, to doskonałym wyborem będą wakacje na Kubie . Państwo to, na czele ze swoją stolicą Hawaną, jest pełne wyrazistych kolorów – dotyczy to flory, fauny oraz architektury. Biura podróży https://dreamtours.pl organizujące wyjazdy na tę gorącą wyspę, dbają o to, aby zarówno noce, jak i dnie były pełne rozrywek, które pozostaną w pamięci.

Niezależnie od tego, jaki kierunek wybierzemy, czy będziemy wakacje planować wcześniej i skorzystamy z oferty first minute, czy też wpadniemy na spontaniczny pomysł wyjazdu (wtedy znakomicie sprawdza się last minute), warto zabrać ze sobą dobry humor i umiejętnie go podsycać w przyjaznych okolicznościach.

 

 

Poprzedni artykułTanie pokoje a jakość hotelu – jak to jest?
Następny artykułGdzie uciec przed zimnem i szarością? 3 kierunki na jesienne wakacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj