Wakacyjna podróż do Azji – gdzie warto się wybrać?

Wycieczka do Azji jest dla wielu podróżników spełnieniem marzeń. Wyjątkowa architektura, bogata kultura, magiczne miejsca, zapierające dech w piersiach widoki i przepyszne dania kuchni azjatyckiej – to wszystko możesz przeżyć podczas jednej podróży. Gdzie warto się wybrać, by zebrać najlepsze wspomnienia i o czym pamiętać przed wyjazdem do Azji?

Wakacje w Tajlandii – najczęstszy wybór Polaków

Według statystyk zebranych przez polskie biura podróży najczęstszym wyborem Polaków wybierających się do Azji są wakacje w Tajlandii. Ponad 33% turystów wybiera ten piękny kraj jako kierunek podróży. Z bardziej popularnych miejsc wyróżnić można również Chiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Izrael.

Podróż do Tajlandii to rozwiązanie idealne dla osób, które chcą zwiedzić daleki kraj przy niezbyt dużym budżecie. Mnogość ofert last minute do Tajlandii umożliwia wyjazd wielu łowcom okazji podróżniczych.

Lato 2022 – zasady wyjazdu do Azji

Zorganizowanie wyjazdu do Azji stanowi poważne wyzwanie jeśli ni ekorzysta się z pomocy biura podróży. Należy wtedy dobrze zapoznać się z panującymi tam zwyczajami i zaplanować dokładnie co jeść, co warto zwiedzić, czym się przetransportować, co ze sobą zabrać. Ważną kwestię stanowi również bezpieczeństwo, więc warto poczytać o tym, jak uniknąć ewentualnych niebezpieczeństw.

Według przyjętych norm decydując się na wyjazd w lecie 2022 należy pamiętać o wykonaniu szczepień i przyjmowanie probiotyków chroniących nasz organizm przed złymi skutkami zmiany środowiska. Warto również wykupić ubezpieczenie na wyjazd, dzięki któremu w razie potrzeby otrzymasz konieczną pomoc medyczną czy szybką konsultację z lekarzem.

Jakie szczepienia wykonać przed wyjazdem do Azji?

Decydując się na podróż do Azji warto zadbać o swoje zdrowie wykonując serię szczepień. Każdy turysta może samodzielnie podjąć decyzję, czy chce przyjąć cały pakiet szczepionek czy tylko wybrane z nich. Zawsze warto skonsultować taką decyzję z lekarzem, ponieważ konieczność przyjęcia szczepionki może być uzależniona od czasu przebywania w Azji, wieku i odporności turysty czy sposobu spędzania czasu.

Katalog szczepień podstawowych przewiduje szczepienia przeciwko:

  • zapaleniu wątroby WZW A – szczepienie polega na podaniu jednej dawki przed wyjazdem, a kolejnej po około 6 miesiącach,
  • zapaleniu wątroby WZW B – to szczepienie zwykle wykonywane jest u nas w okresie dziecięcym, więc warto sprawdzić czy pacjent nie przyjął już czasem 3 wymaganych dawek,
  • tężcowi i błonicy – te szczepienia również są wykonywane w okresie dziecięcym, więc wystarczy jedynie przyjęcie dawki przypominającej,
  • durowi brzusznemu – ta choroba rozprzestrzenia się poprzez kontakt z zakażoną osobą oraz picie czy spożywanie pokarmów, dlatego też wykonanie tego szczepienia zaleca się osobom aktywnym, lubiącym uliczne jedzenie oraz fanom podróży survivalowych.
Poprzedni artykułDo jakich krajów europejskich warto wybrać się kamperem?
Następny artykułLast Minute z prawdziwego zdarzenia – to jest to!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj