Wakacje z psem

Planujesz zabrać psa na wakacje? To super, jednak należy się do tego sumiennie przygotować. Niektórzy z Was nie wyobrażają sobie wyjazdu na urlop bez swego czworonożnego przyjaciela. Kemping, las, długie wędrówki po leśnych ścieżkach i inne przygody na świeżym powietrzu to wspaniała przygoda i świetna opcja wypoczynku z Waszymi pupilami. Wakacje z psem mogą być luksusowe (pobyt z nimi w hotelu), aktywne (np. zwiedzanie ulubionego historycznego miasta, pływanie w ulubionym jeziorze) lub po prostu leniwe, podczas których będziecie głównie drzemać w hamaku na ulubionej plaży.

Niezależnie od rasy psów jaką macie (bernardyn, owczarek niemiecki, czy chihuahua, dużego lub małego) zabranie psa na wakacje może być świetną zabawą, ale może też stanowić spore wyzwanie. Należy pamiętać, że nie każdy pies będzie zadowolony z wizyty w zatłoczonym turystycznym mieście, podobnie jak niektóre psy po prostu nie nadają się do trudnych przygód na kempingu. Zanim zdecydujesz, jak chcesz spędzić wakacje z psem warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • Czy Twój pies lubi przygody i wyzwania? A może byłby najszczęśliwszy, mogąc leniuchować na zielonej trawce?
  • Czy Twój pies jest już podróżował? A może to doświadczenie będzie zupełnie dla niego nowe?
  • Czy Twój pies lubi ludzi i inne psy?
  • Czy Twój pies ma jakieś specjalne potrzeby lub ograniczenia fizyczne, które mogą wpłynąć na jego przyjemność z podróży?

Jeżeli Twój pies uwielbia towarzystwo innych osób, a w gronie ludzi czuje się jak ryba w wodzie to spokojnie możesz wybrać przyjazny hotel. Z drugiej strony, jeśli Twój pupil jest nieśmiały, nieufny w stosunku do ludzi, za to uwielbia biegać, szaleć i pływać możesz zdecydować się na wynajęcie domku nad jeziorem. Wybierając wakacje z psem w hotelu lub na kempingu, warto upewnić się, czy są to miejsca przyjazne psom i czego możemy się spodziewać. Kilka pytań jakie możecie zadać:

  • Czy do tego hotelu lub kempingu można przyjechać z psem ?
  • Czy jest dodatkowa opłata za psa?
  • Czy psy muszą być na smyczy i czy wymagany jest kaganiec?
  • Czy są jakieś ograniczenia dotyczące ilości psów i ich wielkości?
  • Czy w okolicy są parki, szlaki, plaże przyjazne psom?

Od A do Z zaplanuj cały czas jaki spędzisz ze swoim psem na wyjeździe. Pamiętaj, że będzie on musiał być zawsze z Tobą. Nie zostawiaj pupila samego w pokoju hotelowym przez dłuższy czas, BO może on być przerażony nowym miejscem. Pamiętaj również, aby nie zostawiać psa samego w aucie, nawet jeżeli znajduje się ono w zacienionym miejscu. Przy wysokich temperaturach możesz narazić psa na ryzyko udaru cieplnego i śmierć. Ponadto psy mogą zostać skradzione z samochodu.

Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę zabierając psa na wakacje, jest jego identyfikator zawieszony na obroży z aktualnym numerem telefonu. Większość naszych czworonożnych przyjaciół, wyposażonych jest w mikroczip, dzięki któremu można powiadomić właściciela. Może jedna się tak zdarzyć, że osoba która znajdzie psa, nie będzie miała dostępu do skaneru, aby odczytać dane zapisane w mikroczipie, dlatego zawieszka na obroży jest najlepszym wyjściem.

Look4dog | Hodowle psów rasowych

Poprzedni artykułCo zabrać ze sobą w góry?
Następny artykułWynajem auta na weekend w Lublinie – o czym pamiętać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj