Wakacje w podroży – gadżety, które przydadzą się każdemu podróżnikowi

Wakacje to idealny czas na podróże. Każdy wyjazd wymaga od nas bycia przygotowanym na wszystkie warunki i sytuacje, które mogą pojawić się na trasie. Przed nami lista najlepszych gadżetów dla każdego podróżnika, który ceni sobie komfort i funkcjonalność.

Mini power bank do ładowania urządzeń elektronicznych

Obecne telefony i tablety są niezwykle prądożerne. Jeśli wybieramy się w miejsce, w którym nie będziemy mieli stałego dostępu do energii elektrycznej, powinniśmy zakupić power bank, który pozwoli nam naładować swój sprzęt w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie. Na każdy wyjazd powinniśmy zabrać dwie zapasowe baterie. Jedną z nich powinien być power bank o dużej pojemności, pozwalający nam na kilkukrotne naładowanie naszego telefonu, a drugą mini power bank firmy LifeCard, przypominający wyglądem kartę kredytową. Możemy schować go do portfela i potraktować jako baterię zapasową. Jego pojemność to tylko 1500 mAH, ale nawet to może nam czasem uratować życie.

Prysznic solarny na wyjazdy pod namiot

Osoby ceniące sobie wypoczynek na łonie natury powinny ucieszyć się z małego, przenośnego prysznica solarnego. Nigdy więcej nie trzeba już będzie kąpać się w zimnej wodzie, w rzece lub jeziorze. Torebka zawierająca cały niezbędny sprzęt jest bardzo mała i można ją schować nawet do kieszeni. Solarne prysznice są także bardzo proste w obsłudze. Wystarczy tylko napełnić je wodą i położyć na słońcu. Po pewnym czasie woda rozgrzeje się na tyle, że kąpiel będzie czystą przyjemnością.

Elektroniczne krzesiwo do rozpalania ognia

Fani noclegów pod chmurką muszą być przygotowani na ekstremalne zdarzenia. Możliwość rozpalenia ogniska może czasem zadecydować o przeżyciu. Lepiej nie zdawać się na łut szczęścia, licząc na to, że znajdziemy suche drzewo i krzemień lub rozpalimy ognisko, pocierając o siebie dwa drewienka, tylko zainwestować w elektroniczne krzesiwo. Urządzenie to wytwarza iskry, które pozwolą na rozpalenie ogniska w każdych warunkach atmosferycznych.

Butelka z funkcją oczyszczania wody lub przenośny filtr

W wielu krajach istnieją problemy z wodą pitną. O ile osoby tam mieszkające są już przyzwyczajone do tego i nie mają problemów po jej wypiciu, tak osoby, które na co dzień piją idealnie czyste płyny, mogą spodziewać się żołądkowych rewolucji. Na szczęście, z pomocą przychodzą specjalne butelki z filtrami, które w kilkadziesiąt sekund są w stanie oczyścić wodę, którą mamy dostępną pod ręką.

Innym rozwiązaniem może być zastosowanie przenośnego filtra do wody, wyglądem przypominającego małą rurkę. Urządzenie to nie zajmuje wiele miejsca i jest niezwykle lekkie, dlatego też można zabrać go ze sobą w dowolną podróż. Według producentów przenośnego filtra LifeStraw możemy, bez żadnych obaw, pić przy jego pomocy nawet wodę z kałuży.

Kamerka sportowa dla fanów przygód

Każda podróż to setki nowych zdjęć i krótkich filmików. Zwykłego aparatu fotograficznego nie zabierzemy jednak w każde miejsce, gdyż mogłoby to doprowadzić do jego szybkiego zniszczenia. Z pomocą przychodzą kamerki sportowe. Są niewielkie, nie obawiają się wody ani kurzu, a w dodatku robią bardzo dobrej jakości zdjęcia i filmiki. Wbrew nazwie, nie musimy nagrywać za ich pomocą, tylko i wyłącznie swoich wyczynów sportowych. Sprawdzą się one dosłownie wszędzie, nawet na krótkim spacerze po lesie. Kamerki sportowe doskonale spiszą się również jako prezenty dla osób, które często podróżują i chciałyby uwiecznić swoje wojaże.

Elektroniczny tłumacz

Elektroniczny tłumacz to bardzo ciekawe urządzenie, które ułatwi nam każdą podróż. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które wybierają się do kraju, w którym ludzie posługują się nieznanym im językiem. Warto także pamiętać, że nie wszędzie dogadamy się po angielsku, dlatego pomoc elektronicznego tłumacza może okazać się niezbędna. Warto zdecydować się na urządzenie, które potrafi rozpoznawać głos i tłumaczyć na bieżąco. Oczywiście, nikt nie zagwarantuje nam tego, że przekład będzie w 100% idealny, ale z pewnością jakoś się dogadamy. Większość elektronicznych tłumaczy posiada również szereg innych przydatnych funkcji jak np. nawigacja, czy aparat fotograficzny. Najbardziej zaawansowane urządzenie posiadają również możliwość wykonywania połączeń telefonicznych i łączenia się z Internetem.

Poprzedni artykułKarpacz dla całej rodziny – noclegi w mistycznych Karkonoszach
Następny artykułJakie są atrakcje w Jastarni?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj