Wakacje nad Polskim morzem czy wczasy za granicą?

Wakacje nad Polskim morzem czy wczasy za granicą?

Planując wyjazd na wakacje, zdecydowana większość Polaków wybiera odpoczynek nad Polskim morzem. Wyjazd nad morze Bałtyckie ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Do największych wad Polskiego morza zaliczyć możemy niestabilność pogody. Pogoda nad morzem bywa zmienna, lecz nie stanowi to tak dużej przeszkody dla większości plażowiczów. W przeciwieństwie do wczasów w kraju, wakacje za granicą to praktycznie gwarancja dobrej pogody. Czy warto zatem jechać nad Polskie morze? Czy może lepiej jechać na wakacje za granicą?

Ceny noclegów w Polsce

Bardzo często usłyszeć można, że nad Polskim morzem ceny noclegów i hoteli są zbytnio wygórowane. Nie jest to do końca prawda. Wysokość ceny noclegu to składowa wielu czynników, na które wpływ ma samo położenie noclegu, dojazd do tego miejsca, odległość od plaży oraz co najważniejsze standard, w jakim przyjdzie nam mieszkać. Wiele zależy też od tego, jaka kwota za nocleg to dla nas zbyt wygórowana cena.

Najtańsze noclegi mogą nie sprostać naszym wymaganiom odnośnie standardów (szczególnie, gdy planujemy spędzić wakacje nad morzem z dziećmi). Problemem może okazać się nie tylko samo położenie miejsca noclegowego (odległość od plaży, dostępność sklepów itp.), ale także standard samego pokoju czy łazienki. Wybierając pierwszy lepszy byle tani nocleg, możemy być niemile zaskoczeni stanem WC i kuchni. Na szczęście to dotyczy to nie tylko wakacji w Polsce, ale także za granicą.

Dlaczego należy zwrócić uwagę na miejsce, w którym będziemy spędzać noc? Pogoda nad Bałtykiem bywa zmienna. W przypadku, gdy pogoda spłata nam figla i przyjdzie nam spędzić deszczowe wakacje nad morzem, większość wakacyjnego pobytu spędzimy właśnie w pokoju, który wynajęliśmy. Nie stanowi to problemu, o ile jedziemy na wakacje nad morze sami. Spędzając wakacje z dziećmi nad morzem, zarówno higiena, jak i standard pokoju, w którym przebywamy powinna mieć dla nas ogromne znaczenie. Tanie hotele nad morzem to jeszcze jeden problem. W przypadku braku pogody, nie ma mowy o dodatkowych atrakcjach dla dzieci, jak zabawy z animatorem czy zamknięty park zabaw. Takie udogodnienia znajdziemy w hotelach, nastawionych głównie na przyjmowanie na wakacje rodzin z dziećmi.

Ceny noclegów za granicą

Planując wakacje za granicą musimy być świadomi tego, że standard oferowanych noclegów w Europie bywa tak samo różny, jak ten spotykany w Polsce. Tak samo jak w naszym kraju, cena hotelu za granicą nad morzem zależy od wielu czynników, jak dostęp do krytego basenu, salonu SPA, rodzaju i jakości plaży położonej nieopodal oraz standardu, w jakim wykończony jest wynajmowany pokój. Cenowo wakacje za granicą i w kraju wychodzą podobnie. Dotyczy to wyjazdów rodzinnych, których długość przekracza 7 dni.

Wakacje All Inclusive, czyli tanie wakacje za granicą

Wielu podróżujących w dalszym ciągu boi się pojechać na wakacje za granicę, szczególnie w pakiecie All Inclusive. Dlaczego tak jest? Z pewnością wiele osób w dalszym ciągu nie ufa biurom podróży, bojąc się nieuczciwych warunków umowy wakacyjnej. Do tego dochodzą nagłośnione medialnie afery, w których Polscy turyści zostają poza granicami naszego kraju bez możliwości powrotu. Takie sytuacje zdarzają się jednak bardzo rzadko i najczęściej spowodowane są tym, że rezerwujemy najtańsze wakacje All Inclusive w niepewnych biurach podróży. Wybierając renomowane biuro podróży, nasze wakacje All Inclusive z pewnością zaliczymy do udanych.

Wakacje All Inclusive za granicą wbrew pozorom nie wychodzą drogo. W przeliczeniu za wakacje za granicą dla 3-soobowej rodziny na 14 dni, zapłacimy ok 8 tys. złotych. Wybierając wakacje w naszym kraju za wakacje w tym samym standardzie przyjdzie nam zapłacić niemal 10 tys. złotych. Skąd te różnice? Wakacje All Inclusive to pakiet, w którym otrzymujemy dostęp do wszystkich atrakcji ośrodka, w którym przebywamy (np. basen, parking, bar – dostęp również do napojów alkoholowych) oraz pełen pakiet wyżywienia. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy martwić się o dodatkowe koszty związane ani z jedzeniem, ani z piciem. Wybierając tradycyjne wakacje, wszystkie tego typu udogodnienia opłacać musimy z własnej kieszeni.

W cenę wakacji All Inclusive wlicza się również przelot z jednego kraju do drugiego, atrakcje dla dzieci, nocleg oraz często przejazdy po regionie, w którym spędzać będziemy wakacje. Wakacje za granicą mają jeszcze jeden plus – pogodę. Wybierając się na wakacje do Egiptu, Turcji czy Grecji możemy być pewni, że pogoda dopisze nam niemal w stu procentach.

Podsumowanie – wakacje w kraju czy za granicą?

Wakacje nad Polskim morzem mają zarówno wiele zalet, jak i wad. Z pewnością jest to dokonała opcja dla tych, którzy boją się podróży zagranicznych lub mają obawy przed samym przelotem. Kolejnym plusem jest swoboda, jaką możemy odczuć otaczają się w większości rodakami. Do minusów zaliczyć możemy dużą ilość rozstawionych parawanów na plaży, zmienną pogodę i kulturę niektórych turystów. Wakacje za granicą, w szczególności All Inclusive również mają swoje plusy i minusy. Do największych plusów wczasów w ciepłych krajach zaliczyć można nienaganną pogodę. Drugą kwestia wartą uwagi jest fakt, że otaczają nas ludzie różnych narodowości, co pozwala na nawiązanie znajomości na tle międzynarodowym. Do minusów wakacji za granicą zaliczyć możemy fakt, że rezerwacji dokonać musimy stosunkowo szybko, najlepiej w ofercie first minute. W innym przypadku do wyboru zostaną nam oferty zawyżone cenowo i te, w których hotele nie oferują odpowiednio wysokiego standardu.

—-
Artykuł dotyczy: tanie wakacje za granicą wakacje za granicą wczasy za granicą tanie wczasy za granicą praca na wakacje za granicą praca za granicą na wakacje wakacje z dzieckiem za granicą wakacje z dziećmi za granicą najtańsze wakacje za granicą wakacje za granicą tanio tanie wakacje za granicą forum najtańsze wczasy za granicą praca za granicą wakacje wczasy za granicą last minute najtańsze wakacje za granicą 2018 tanie wakacje za granicą z dziećmi wczasy we wrześniu za granicą praca wakacje za granicą

Poprzedni artykułWakacje last minute czy first minute?
Następny artykułJak zaplanować bezpieczne wakacje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj