Ustronie Morskie – noclegi i apartamenty nad morzem dla miłośników aktywnego wypoczynku

Ustronie Morskie noclegi – rowerzystka na plaży obserwująca morze

Ustronie Morskie to niewielka, ale bardzo atrakcyjna pod względem turystycznym miejscowość, położona tuż nad Bałtykiem. Przyjezdnych kuszą piękne plaże, malownicze molo spacerowe oraz komfortowe apartamenty nad morzem. Ustronie Morskie ma również sporo do zaoferowania miłośnikom aktywnego wypoczynku. Liczne trasy turystyczne, centrum sportowo-rekreacyjne oraz park linowy to tylko kilka z nich. Apartamenty Ustronie Morskie z pewnością Cię nie zawiodą!

Ustronie Morskie – noclegi nad morzem w wyjątkowym miejscu

Ustronie Morskie położone jest na Pomorzu Zachodnim, 10 km od Kołobrzegu. Jest to niewielka miejscowość z przyjemną, piaszczystą plażą, malowniczym klifem, ładnym molo spacerowym i typowym nadmorskim klimatem. Atutem kurortu są także nowoczesne, doskonale wyposażone apartamenty Ustronie Morskie. W takich miejscach jak np. Dwie Sosny można wypocząć w świetnych, komfortowych warunkach.

Na noclegi nad morzem w tej okolicy mogą bez obaw decydować się również miłośnicy aktywnego wypoczynku. W samej miejscowości, jak i jej najbliższych okolicach, jest wiele możliwości spędzania wolnego czasu na sportowo.

Noclegi Ustronie Morskie – aktywny dzień w centrum sportowo-rekreacyjnym

Gdy uda się już znaleźć dopasowane do indywidualnych potrzeb apartamenty Ustronie Morskie, warto przeznaczyć przynajmniej jeden dzień urlopu na wizytę w tamtejszym centrum sportowo-rekreacyjnym. Jest to nowoczesny kompleks, w którym coś dla siebie odkryją zarówno dzieci, jak i dorośli.

W centrum znajduje się pływalnia kryta z 25-metrowym basenem pływackim, basenem rekreacyjnym i płytkim basenem dla najmłodszych. W jego skład wchodzą otwarte kąpielisko, gejzery i kaskady wodne, stanowiska z hydromasażem, jacuzzi, jak również kręgielnia, korty tenisowe oraz boisko do siatkówki plażowej. Po intensywnej zabawie można zjeść coś smacznego w punkcie gastronomicznym.

Ustronie Morskie – apartamenty dla miłośników pieszej i rowerowej turystyki

Dlaczego jeszcze warto odwiedzić Ustronie Morskie? Pokoje w tym nadbałtyckim kurorcie chętnie wynajmują osoby ceniące turystykę pieszą oraz rowerową. Przez gminę przebiega słynny Międzynarodowy Szlak Pieszy E-9. Można nim udać się do latarni morskiej w Gąskach (8 km) lub w przeciwnym kierunku, przez nadmorską promenadę i plażę do Kołobrzegu (11 km).

Rowerzystom polecany jest liczący 23 km szlak rowerowy po gminie – przebiega przez Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd oraz Wieniotowo. Po drodze mija się m.in. liczący ponad 600 lat kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej i podworski park z pomnikami przyrody.

Ustronie Morskie – noclegi blisko morza i parku linowego

Doskonałą zabawę i mnóstwo ruchu dla starszych i młodszych zapewnia znajdujący się w Ustroniu Morskim park linowy – jest położony zaledwie 150 od morza, a z jego górnych tras widać majestatyczne wody Bałtyku. Został uruchomiony w 2012 r., a w kolejnych latach systematycznie go rozbudowywano. Obecnie liczy 11 tras (w tym dwie szkoleniowe) z łączną liczbą 142 przeszkód o różnym poziomie trudności. Jest tam również kilka miejsc do odpoczynku z ławeczkami oraz automaty z napojami.

Na miejsce aktywnego urlopu warto wybrać Ustronie Morskie. Apartamenty w tym nadbałtyckim kurorcie sprawdzą się do odpoczynku po wizycie w centrum sportowym, parku linowym czy całodziennym zwiedzaniu okolicy na rowerze.

Poprzedni artykułJakie są najlepsze miejsca na rejsy żeglarskie dla dorosłych?
Następny artykułPoznaj zalety obozów młodzieżowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj