Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży zapobiegnie stracie pieniędzy

Wielu z nas oszczędza na wakacyjny wyjazd przez cały rok, szczególnie jeśli wyjeżdżamy wraz z całą rodziną. Nic dziwnego, albowiem tego typu wyjazdy nie należą do tanich atrakcji, zwłaszcza w przypadku wycieczek zagranicznych. Dla wielu osób jest to nierzadko podróż życia. Jednakże życie bywa nieprzewidywalne i potrafi nas zaskoczyć w sposób, który uniemożliwi wyjazd. Czy możemy się przed tym jakoś zabezpieczyć? Oczywiście, właśnie z myślą o takich przypadkach powstało ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży.

Dlaczego zagraniczne wycieczki są drogie?

Podróżowanie po świecie nie jest tanim sposobem spędzania wakacji, bez względu na to czy wybieramy się na wyjazd organizowany przez biuro podróży, czy też samodzielnie. W przypadku wycieczek organizowanych za pośrednictwem biura, na ostateczny koszt ma wpływ wiele czynników. Wiele z nich determinuje cel podróży. Z nim bowiem w bezpośredni sposób wiążą się opłaty związane z przelotem oraz zakwaterowaniem. Do tego dochodzą jeszcze koszty ubezpieczenia, obsługi i opieki biura podróży, a także ewentualnego pilota lub przewodnika. Nie należy zapominać również o kosztach związanych z prowadzeniem przez biuro działalności gospodarczej. To przecież przedsiębiorstwo jak każde i inne, i jako takie musi zarabiać. Dlatego też ciężar ich ponoszenia zostaje przerzucony na klientów, którzy korzystają z usług danego biura. Oczywiście, ostateczna cena wycieczki jest ściśle uzależniona od jej celu, jednakże możemy powiedzieć, że rzadko kiedy zdarzają się oferty w cenie poniżej 1000 zł za osobę.

A co gdy się okaże, że nie możemy pojechać?

Może się tak zdarzyć, że po zakupie wymarzonej wycieczki pojawią się okoliczności, które uniemożliwią nam wyjazd. W takiej sytuacji mamy problem, albowiem zawierając umowę z biurem podróży wpłaciliśmy całą kwotę lub przynajmniej zaliczkę i pieniądze te zwyczajnie przepadną. Możemy jednak zabezpieczyć się przed taką sytuacją kupując ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży (https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-koszty-rezygnacji.htm). Z roku na rok tego rodzaju polisy stają się coraz popularniejsze, stąd też znajdziemy je w ofertach większości ubezpieczycieli. Najlepszym tego przykładem jest Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa, w którym możemy zapoznać się z ofertą zakupu polisy już od 27,90 zł w przypadku wyjazdu o wartości do 1000 zł. Jak zatem widać, nie jest to duży wydatek, a zakupione ubezpieczenie zapewni nam spokojny sen. Jeśli bowiem nie będziemy mogli wyjechać, ubezpieczyciel zwróci nam pieniądze, które zapłaciliśmy w biurze podróży.

Kupując wycieczkę wydajemy nasze ciężko zarobione pieniądze. Nic więc dziwnego, że chcielibyśmy, aby wszystko przebiegło bez komplikacji, na które przecież nierzadko nie mamy wpływu. Warto więc pomyśleć o zakupie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży. Ten niewielki wydatek zapewni nam zwrot pieniędzy w przypadku braku możliwości wyjechania w określonym w umowie terminie.

Poprzedni artykułPółwysep Helski – wakacyjne atrakcje
Następny artykułTunezja – słońce, plaża i zapach pomarańczy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj