Tanie pokoje a jakość hotelu – jak to jest?

Osoby, które sporo podróżują nie tylko po świecie, ale również po Polsce, w wielu przypadkach poszukują tanich noclegów, nie chcąc zanadto nadwyrężać budżetu, zwłaszcza jeśli wycieczka ma potrwać dłużej. Warto pamiętać o tym, iż cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Tym samym może się zdarzyć, iż płacąc średnią cenę za nocleg, wcale nie otrzymamy standardowej jakości pokoju, a nieco gorszy i w drugą stronę – wynajmując tanie pokoje, może się okazać, że są one jak najbardziej w porządku. W jaki sposób przekonać się o ostatecznej jakości przed dokonaniem rezerwacji? Poniżej garść przydatnych porad.

1. Porównaj opinie

Jeśli interesują nas tanie pokoje, musimy mieć świadomość tego, iż wiele osób wyrażających swoje opinie może narzekać na kwestie, o których zostali wcześniej poinformowani lub które znajdują się na stronie internetowej hotelu. Warto mieć to na uwadze i sprawdzać czy informacje podawane przez osoby wcześniej nocujące w danym miejscu pokrywają się z tymi, które publikuje dany obiekt. Ważne jest również to, aby przejrzeć przynajmniej kilka opinii. Wiele obiektów chwali się pozytywnymi recenzjami na swojej stronie, jednak prawdziwych informacji warto szukać w innych serwisach. Najprostszym rozwiązaniem jest wpisanie w wyszukiwarkę nazwę obiektu oraz słowa “opinie”, a z pewnością uzyskamy sporo wyszukiwań, dzięki którym będziemy mogli przekonać się w jaki sposób obiekt był oceniany przez innych użytkowników.

2. Przeglądaj zdjęcia

Warto pamiętać również o tym, iż zdjęcia przedstawiające tanie pokoje w danym obiekcie mogą znacznie odbiegać od aktualnego stanu. Wiele hoteli publikuje na swoich stronach fotografie sprzed kilku lat, np. zaraz po remoncie lub z czasów gdy obiekt dopiero co powstał. Aby przekonać się o faktycznej jakości danego miejsca, warto poszukać świeżych zdjęć publikowanych przez osoby, które wynajmowały pokój. Dzięki temu będziemy w stanie porównać stan, tym samym oceniając jakość pokoju na własne oko.

3. Zapytaj o udogodnienia

O jakości danego miejsca świadczy również dostępność udogodnień, które wchodzą w skład ceny wynajmu. Obecnie absolutnym minimum jest darmowe wi-fi. Jeśli dostęp do Internetu jest dla nas bardzo ważny, podczas rezerwacji noclegu warto poprosić o przydzielenie pokoju, w którym zasięg jest odpowiedni. Dobrej jakości obiekty oferujące tanie pokoje zapewniają także darmową pościel i ręczniki. Warto zorientować się, czy w danym hotelu serwuje się śniadanie. Jest to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba będzie tracić rano czasu na szukanie restauracji. W tego typu obiektach śniadanie również jest stosunkowo tanie, dlatego takie rozwiązanie jest polecane wszystkim, którzy szukają jak najbardziej budżetowych opcji. Dobrej jakości hotel będzie oferować również prywatny parking oraz bezpłatne napoje.

4. Sprawdź wyposażenie pokoju

Jedną z kluczowych kwestii stanowiących o jakości obiektu jest wyposażenie pokojów. Ważna jest m.in. klimatyzacja, bez której trudno będzie wytrzymać pobyt w okresie letnim. Lepsze hotele zapewniają także kosmetyki w łazience. Inne elementy to m.in. telewizor, zestaw do zaparzenia kawy lub herbaty, a także takie akcesoria jak deska do prasowania czy suszarka do włosów.

Choć tanie pokoje mogą na ogół kojarzyć się ze słabej jakości obiektami, w wielu przypadkach są to zadbane i przyjemne przestrzenie, idealne dla osób, które dbają o swój budżet podczas podróży. Zapewniają one komfortowe warunki i w zupełności zaspokajają podstawowe potrzeby użytkowników. Aby jednak mieć pewność, iż trafimy właśnie do takiego miejsca, warto wcześniej zrobić dokładny research i potwierdzić jakość obiektu.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości Hotelu T&T z Poznania (Górczyn).

Poprzedni artykułSamochodem na lotnisko – co zrobić z autem na czas wyjazdu?
Następny artykułWczasy w Chorwacji albo wakacje na Kubie… – który raj wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj