Tanie loty – jak szukać okazji na bilety lotnicze?

Tanie loty - jak szukać okazji na bilety lotnicze?

Nikt z nas nie lubi przepłacać. Zwłaszcza wtedy, gdy ma alternatywę. Podczas podróży staramy się szukać oszczędności tam, gdzie jest to możliwe. Nie od dziś wiadomo, że da się kupić bilety lotnicze za grosze. Jak szukać tanich lotów?

Gdzie szukać tanich biletów lotniczych?

Jeśli chce się znaleźć tanie bilety lotnicze, trzeba wiedzieć, gdzie ich szukać. Są osoby, które promocyjnych lotów szukają bezpośrednio na stronach przewoźników. Jednak to dość czasochłonne. Należy sprawdzić bowiem zarówno propozycje tanich, jak i tradycyjnych linii lotniczych, a jednych i drugich jest całkiem sporo… Można oczywiście zapisać się do newsletterów, jednak tak jak sprawdzanie lotów na konkretnych stronach zabiera czas, tak i przejrzenie maili może się do tego przyczynić.

Pomocne przy wyszukiwaniu tanich lotów jest też korzystanie z porad zamieszczanych przez innych członków w społecznościach dla podróżników w social mediach. Bardzo często dzielą się między sobą informacjami o okazjach, promocjach last minute. Jednak trzeba nie dość, że być wciąż online, by na bieżąco to śledzić, to istnieje szansa, że i tak się o wszystkim nie uda dowiedzieć.

Najprościej jest więc skorzystać z serwisów takich jak https://www.esky.pl/tanie-loty, na których znajduje się wyszukiwarka lotów, która pozwala znaleźć bilety lotnicze w okazyjnej cenie. Specjalny algorytm sam sprawdza strony przewoźników, by wyszukać najtańsze loty. Jak to działa? Wybiera się, czy szuka się lotu w jedną, czy w obie strony. Może się okazać, że lepsza będzie trasa wieloodcinkowa. Następnie określa się interesujące daty, ilość pasażerów i klasę, jaką chce się lecieć. W sytuacji, gdy lista wyników jest długa, przydają się filtry. Dzięki nim można najlepiej dopasować do siebie ofertę. Oczywiście można również zapisać się na alerty, a także – korzystać z aplikacji.

Jak szukać okazji na bilety lotnicze?

Niezależnie od tego, czy korzysta się ze stron przewoźników, czy z wyszukiwarek lotów, warto wiedzieć, jak szukać, by znaleźć najkorzystniejsze oferty cenowe. Jest kilka zasad, których dobrze jest się trzymać. Przede wszystkim warto korzystać z przeglądarki internetowej w trybie incognito. Dzięki temu strony nie mogą gromadzić informacji, które pozwolą poznać preferencje, poprzednie wyszukiwania. Często bowiem wykorzystują je do tego, by zamiast niższej – zaproponować wyższą kwotę.

Z podobnych powodów sprawdza się też przeglądanie internetu przy użyciu VPN, czyli Virtual Private Network. To nic innego jak zaburzenie sygnału IP. Dzięki temu tzw. roboty wyszukiwarek nie wiedzą, skąd pochodzi ktoś, kto wyszukuje lotu. Może się okazać, że dzięki temu uda się znaleźć znacznie tańszą ofertę.

Aby wyszukać jak najkorzystniejszą okazję, warto nie wpisywać dokładnych danych. Zwłaszcza wtedy, kiedy nie jest to konieczne. O jakie dane chodzi? Przede wszystkim o datę. Zupełnie inaczej wyszukiwarka „zachowa się”, gdy pokaże się jej, na jakich dniach nam zależy, a inaczej, gdy będzie się przeglądać całe miesiące.

Są tacy, którzy uważają, że lepiej nie szukać lotu dla całej grupy, która wyjeżdża, tylko stawiać na pojedyncze bilety. Zwłaszcza wtedy, gdy jest możliwość samodzielnego wyboru miejsc.

Kiedy szukać tanich lotów?

Skoro wiadomo już gdzie i jak szukać lotów, warto jeszcze wiedzieć, kiedy najlepiej to robić. Okazuje się bowiem, że nie jest to obojętne. Przede wszystkim czas powinien dotyczyć samego wyjazdu. Najlepiej, gdy nie jest to sezon. W wakacje jest większe zainteresowanie lotami, a więc dla linii lotniczych jest więcej jak pewne, że bilety się sprzedadzą. Nie muszą więc robić żadnych przecen.

Czas tyczy się też dnia i godzin, w jakich przegląda się oferty linii lotniczych. Dla wielu osób weekend to czas, w którym mogą przysiąść i przejrzeć oferty. Tak więc wtedy jest najdrożej. Najlepiej jest więc sprawdzać loty w środku tygodnia. Często właśnie wtedy są one w najkorzystniejszej cenie.

Poprzedni artykułCzego oczekują od hoteli zamożni klienci?
Następny artykułŚwinoujście jesienią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj