Słowackie Tatry Wysokie, odkryj najpiękniejsze miejsca.

Miłośnikom gór Słowackich Tatr Wysokich nie trzeba pewnie przedstawiać ani nadmiernie opisywać, bowiem z pewnością zwiedzili oni je wzdłuż i wszerz niejednokrotnie. Niemniej jednak, pragniemy przybliżyć je nieco bardziej osobom, które dopiero chciałyby rozpocząć swoją przygodę z górskim podróżowaniem, jednakże nie mają pojęcia od czego zacząć.

Mamy ogromną nadzieję, że niniejszy artykuł rozwieje ich wątpliwości oraz pozwoli odkryć najpiękniejsze miejsca tego masywu górskiego.

Na początku nadmienić należy, że Słowackie Tatry Wysokie są najwyższą częścią Karpat i rozciągają się na terenie zarówno Polski jak i Słowacji. To właśnie wycieczka w te góry pozwoli nam zaznajomić się z najpiękniejszą florą, na własne oczy zobaczyć zwierzęta, które do tej pory widzieliśmy jedynie w albumach lub w telewizji, jak również podziwiać niezwykłe, niepowtarzalne widoki, które zapierać będą dech w piersiach niezależnie od pory dnia czy roku.

Jak mówi wysokogórski przewodnik tatrzański, przygodę wspinaczkową naszym zdaniem warto rozpocząć od odwiedzenia Łomnicy. Jest to drugi co do wielkości szczyt Tatr, który gwarantuje niesamowite pejzaże możliwość odetchnięcia pełną piersią świeżym, górskim powietrzem oraz możliwość odbycia wycieczki historyczną koleją linową, dzięki której będziemy w stanie bez trudu dotrzeć z Łomnickiego Stawu na sam szczyt Łomnicy. Podróż kolejką przeznaczona jest przede wszystkim dla początkujących, pragnących zachwycić się wysokogórskimi widokami, natomiast osoby bardziej doświadczone mogą wynająć przewodnika i z nim przemierzyć całą tę trasę pieszo. Pomimo trudności jakie mogą nas spotkać na szlaku oraz relatywnie dużej ilości kilometrów jaką będziemy musieli przebyć, uważamy, że jest to trasa, którą każdy choć raz w życiu powinien przejść!

To jednak nie jedyna atrakcja Tatr Wysokich. Na uwagę zasługuje bowiem także Szczyrbskie Jezioro, a więc malowniczy staw, wokół którego zlokalizowane są schroniska oraz kurorty wypoczynkowe. Jeżeli znajdujemy się w tych okolicach, grzechem byłoby także nie odwiedzenie Jaskini Bielskiej, która zachwyca swoimi granitowymi ścianami i stropem, a także daje wytchnienie po wielogodzinnej wspinaczce górskimi szlakami. Została ona w pełni przystosowana do potrzeb turystów, a więc podróż nią nie przysporzy nam z pewnością jakichkolwiek problemów. Jeżeli tylko będziemy utrzymywać stałe tempo marszu, zwiedzenie jej całej zajmie nam niewiele ponad godzinę – będzie to też bez wątpienia czas spędzony bardzo przyjemnie!

Niezwykłych wrażeń dostarczą nam zapewne także Wodospady Zimnej Wody, które to są malowniczym fragmentem Słowackich Tatr Wysokich regularnie odwiedzanym przez fotografów z uwagi na niezwykłe wręcz walory estetyczne. Jeżeli będziemy natomiast na moment odpocząć od wspinaczki, warto zrelaksować się i odprężyć w niezwykle popularnym kurorcie Aquacity Poprad, obfitującym w zjeżdżalnie, baseny, termy oraz udogodnienia, które typowo znajdują się w renomowanych salonach SPA. Jeżeli nie opuszczą Państwo żadnego z wymienionych przez nas miejsc, mogą być Państwo wręcz przekonani, że w Słowackich Tatrach Wysokich czeka na Państwa szereg niesamowitych wysokogórskich przygód!

Poprzedni artykułNajlepsze wycieczki do Japonii
Następny artykułRabka-Zdrój – wyjątkowa miejscowość

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj