Samochód na doby – gdzie i jak wynająć?

Wynajem samochodów na doby to nowoczesna usługa transportowa, z której korzystają zarówno osoby prywatne, jak i podmioty gospodarcze. Na jakich zasadach funkcjonuje ona w praktyce i co warto wiedzieć na ten temat?

Samochód na doby – na czym polega usługa?

Wynajem samochodów na doby to forma krótkoterminowego najmu umożliwiająca korzystanie z pojazdu w zamian za opłatę, której wysokość zależy m.in. od długości najmu, marki i modelu auta oraz zasad obowiązujących w danej firmie. Duże miasta to główne obszary działalności prowadzonej przez firmy, w których można wypożyczyć auto na doby. Kraków jest doskonałym przykładem miasta, gdzie kierowcy chętnie korzystają z omawianego rozwiązania. Firmy takie jak np. PANEK CarSharing dysponują flotą składającą się z aut sygnowanych markami popularnych producentów

Kiedy warto wynająć samochód na doby?

Wynajem samochodów na doby to znakomita opcja dla wszystkich osób posiadających ważne prawo jazdy, które z różnych względów nie mają dostępu do własnego auta. Niektóre firmy wymagają od klientów ukończonego 21. roku życia. Samochód na doby świetnie sprawdza się m.in. podczas służbowych podróży czy rodzinnych wyjazdów na wakacje. Pozwala również solidnie przetestować konkretny model przed jego zakupem. W ramach wynajmu dobowego z pojazdu można korzystać średnio przez okres od 1. do 30. dni – zarówno minimalny, jak i maksymalny czas najmu, jest ustalany przez konkretną firmę oferującą prezentowaną usługę.

Jak wynająć samochód na doby?

Pod względem procedur wynajem samochodów na doby przypomina standardowy wynajem długoterminowy. Na ogół istnieje możliwość dokonania rezerwacji online lub telefonicznie, niemniej samochód udostępniany jest klientowi na podstawie pisemnej umowy. Związane z tym formalności polegające na weryfikacji wiarygodności finansowej najemców są uproszczone. Usługodawcy proponują różne formy płatności, atrakcyjne stawki oraz elastyczne warunki najmu – jest to konkurencyjny rynek, dlatego warto porównywać oferty pod kątem zawartości oraz cen.

Poprzedni artykułPlanujesz wczasy za granicą? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!
Następny artykułWakacje nad morzem Bałtyckim – gdzie pojechać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj