Relaks dla ciała i duszy, czyli o tym dlaczego warto do SPA.

Zmęczenie i stres to wrogowie dobrego i młodego wyglądu, w dobie internetu, kiedy zewsząd zalewa nas fala pięknych fotografii modelek, nie tylko kobiety, ale również mężczyźni chcieliby wyglądać na zadbanych i wypoczętych. Jak jednak to zrobić, kiedy w pracy, na ulicy i w domu ciągle nas coś stresuje? Kiedy chcemy dać z siebie wszystko w pracy, pomóc dzieciom w odrabianiu zadań domowych, zjeść zdrowy i smaczny obiad – jak znaleźć w tym wszystkim czas na wypoczęcie i samego siebie? Odpowiedź jest prosta: skorzystajmy z miejsc przeznaczonych do relaksu.

Co dobrego może nas spotkać?

Ośrodek SPA (np. Hotel Bristol) to takie niezwykłe miejsce, w którym zapominamy o otaczającej nas rzeczywistości i pozwalamy sobie na chwilę zapomnienia i maksymalnego odpoczynku. Pierwotnie skrót SPA w wolnym tłumaczeniu oznacza „zabiegi z wykorzystaniem wody”, w obecnych czasach pojęcie to jednak rozszerzyło się i ośrodki świadczą zabiegi z wykorzystaniem innych dóbr. naturalnych jak np. gorących kamieni wulkanicznych czy olejków eterycznych. Usługi, z których możemy skorzystać to różnego rodzaju masaże ciała i twarzy, basen, jacuzzi z ciepłą wodą, sauna, gorące źródła. To nie tylko odpoczynek dla ciała, ale również dla duszy. W wielu miejscach możemy skorzystać z zajęć medytacji i jogi. Wystarczy kilka dni aby całkowicie zregenerować umysł i z podwójną siłą oraz pewnością siebie powrócić do pracy.

Sekret młodego wyglądu.

Nie trzeba chyba wspominać, że człowiek zmęczony wygląda starzej niż by tego chciał. Jedną z wielu zalet korzystania z zabiegów w SPA jest to, że nasza twarz i ciało przechodzą całkowitą regenerację co wiąże się z „odmłodzeniem” ich wyglądu. Warto zadbać o to aby nasze ciało wyglądało młodo, ponieważ jednocześnie sprawia to, że jest zdrowe i silne. A kolejnym następstwem jest przysłowie, że „w zdrowym ciele – zdrowy duch”

Terapia ciepłem – o cudownym skutku korzystania z sauny.

Każdy na pewno choć raz korzystał z sauny. Badania i opinie lekarzy są jednoznaczne w kwestii, że systematyczne korzystanie z tego rodzaju zabiegu jest zdrowe dla naszego ciała. Działanie sauny pobudza akcję serca i krążenie krwi, podniesiona temperatura przyspiesza tempo przemian metabolicznych, co wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Jedno jest pewne, zabieg ten natychmiastowo relaksuje, obniża ciśnienie. Nie wolno jednak przesadzać z czasem spędzonym w saunie, należy zawsze słuchać swojego organizmu i dostosowywać relaks do naszego samopoczucia.

Nie tylko wygląd – spa to samo zdrowie!

Choć powszechnie wiadomo, że korzystanie z tej formy relaksu jest dobre dla ciała i naszego wyglądu, potwierdzono również, że wpływa pozytywnie na zdrowie oraz kondycję naszego organizmu. Pobyt w SPA przekłada się na stabilny sen, obniżone ciśnienie krwi, łatwiejsze radzenie sobie ze stresem. Korzystanie z zajęć medytacji poprawia nasze zdrowie psychiczne i korzystnie wpływa na stan emocjonalny.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na kilkudniowe pobyty w ośrodkach Wellness, jest to idealna forma spędzania czasu jeśli nasze życie pełne jest stresu i zmartwień. Praca i dom są ważne, natomiast to nasze samopoczucie i zdrowie musi być na pierwszym miejscu listy priorytetów. Warto wziąć kilka dni wolnego żeby naładować baterie, pozwolić sobie na wypoczynek i optymistycznym krokiem wrócić do pracy. Samo zdrowie!

Poprzedni artykułWybieramy walizkę do samolotu – czym się kierować?
Następny artykułGrecja – idealna destynacja na udane wakacje na wodzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj