Planujesz wczasy za granicą? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Wielu mieszkańców Wisły planuje tegoroczne urlopy za granicą. W ramach przygotowań do wyjazdu nie wolno zapomnieć o tak istotnej kwestii, jak ubezpieczenie. Jest ono potrzebne przede wszystkim ze względu na wysokie koszty leczenia w innych krajach, ale to nie jedyna przesłanka przemawiająca na jego korzyść.

Polisa turystyczna – dlaczego jej potrzebujesz?

Istnieje kilka ważnych powodów, dla których warto nabyć ubezpieczenie turystyczne. Wisła ma pod tym względem bogatą ofertę, co ułatwia znalezienie polisy skrojonej na miarę konkretnych preferencji. Jak podkreśla agent ubezpieczeniowy Wojciech Wieja prowadzący w Wiśle biuro PZU, nieprzewidziane zdarzenia takie jak np. nagła choroba, wypadek, kradzież bagażu czy opóźniony lot często wiążą się ze sporymi wydatkami. Brak polisy oznacza dla poszkodowanego pokrycie ich z własnej kieszeni. Ryzyka pewnych zdarzeń nie da się wyeliminować, ale należy chronić swoją kieszeń przed ich finansowymi konsekwencjami. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 601474542 lub wysyłając maila na adres wwieja@agentpzu.pl.

Polisa turystyczna – od czego zależy jej skuteczność?

Zakres ochrony oraz sumy gwarantowane to dwa podstawowe czynniki, od których zależy to, w jakim stopniu skuteczne i przydatne w praktyce jest ubezpieczenie turystyczne. Wisła to znakomity przykład miejscowości, gdzie w tym obszarze widać duże zróżnicowanie wśród ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Zakres ochrony musi uwzględniać indywidualne potrzeby – w zależności od miejsca pobytu i planowanych aktywności. Powinno zawierać: koszty leczenia, ubezpieczenie bagażu, OC w życiu prywatnym i NNW. Nie wolno zapomnieć o tym, aby poszczególne zdarzenia ubezpieczyć na stosowną kwotę. W przypadku kosztów leczenia powinno to być minimum 30 tys. euro na wyjazdy na terenie Europy oraz co najmniej 60 tys. euro na podróże poza stary kontynent. Dobrym rozwiązaniem może się też okazać ubezpieczenie All Risks obejmujące wszystkie ryzyka niewymienione w katalogu wyłączeń znajdującym się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Poprzedni artykułWynajem auta na weekend w Lublinie – o czym pamiętać?
Następny artykułSamochód na doby – gdzie i jak wynająć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj