Nowa inwestycja INFINITY Zieleniec Ski & Spa, stanie się ozdobą Zieleńca i podniesie prestiż miejscowości

Zieleniec to miejsce z potencjałem: górska miejscowość turystyczna, atrakcyjna przez 365 dni w roku. Zimą gości przyciąga „Zieleniec Ski Arena”, jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce. Jego bogata infrastruktura składa się 29 wyciągów i ponad 22 kilometrów tras narciarskich, dostępnych na jeden wspólny karnet. Zieleniec słynie też z alpejskiego mikroklimatu, który sprzyja dobremu samopoczuciu.

Specyficzny, zbliżony do alpejskiego, klimat w Zieleńcu jest unikalny w skali całego kraju – ze względu na szczególny układ ciśnieniowy mas powietrza wymusza on na organiźmie ludzkim zwiększenie produkcji czerwonych ciałek krwi, co w efekcie znacznie poprawia samopoczucie osób, które przebywają tu co najmniej kilka dni.

W samym sercu narciarskiej stacji, powstaje teraz luksusowa inwestycja – aparthotel https://infinity-zieleniec.pl. Wykończone pod klucz apartamenty z garażami sprzedawane są w popularnym systemie condo. Dzięki temu, INFINITY stanie się nie tylko ozdobą Zieleńca i jego najbardziej prestiżowym hotelem, ale przede wszystkim atrakcyjną inwestycją dla tych, którzy chcą inwestować w nieruchomości i dostrzegają potencjał Zieleńca jako nowoczesnej destynacji turystycznej.

Hotel na stoku

Obiekt powstaje w centrum Zieleńca, bezpośrednio na stoku narciarskim, tuż obok wyciągów i tras. Jest przytulony do zbocza, które stanowi jedną z jego ścian. Dzięki temu wszystkie apartamenty będą miały widok na trasy narciarskie: od frontu – w górę stoków, a po drugiej stronie – w dół, na przepiękną panoramę gór otaczających Zieleniec.

Budowa hotelu rozpoczęła się wiosną 2018 r., a zakończenie jest planowane na lipiec 2021 r. Wizja nowoczesnego i przyjaznego naturze budynku powstała w znanej pracowni architektonicznej Q2, która od 17 lat tworzy innowacyjną i funkcjonalną architekturę, w tym także wiele znanych obiektów hotelowych. Projekt https://infinity-zieleniec.pl jest wyjątkowy pod wieloma względami. Jednym z nich jest wykorzystanie naturalnych warunków: hotel został wkomponowany w górski krajobraz i powstaje bezpośrednio na stoku. Goście wszystkich 353 apartamentów będą mogli cieszyć nie tylko wspaniałymi widokami, ale też bezpośrednią bliskością wszystkich zielenieckich atrakcji.

Budynek będzie skomponowany z trzech przenikających się brył, usytuowanych tarasowo na zboczu stoku. Obiekt jest przytulony do zbocza, które stanowi jedną z jego ścian. Dzięki temu, że z poziomu ulicy widoczna jest tylko górna część kondygnacji z licznymi przeszkleniami i przemyślanym systemem świetlnym, osiągnięto efekt wizualnej lekkości. Związek z naturą podkreślą też drewniane elementy elewacji.

Zespół projektantów zadbał też o wyposażenie wnętrz, które zaspokoją gusta najbardziej wymagających klientów. Luksusowe i przestronne apartamenty charakteryzują się wystrojem łączącym nowoczesność z ponadczasową elegancją. Apartamenty w większości wyposażone są w loggie lub balkony. Wszystkie lokale sprzedawane są w wykończeniu „pod klucz” – wraz z kompletnym wyposażeniem w najwyższym standardzie. Inwestorzy mają więc pewność, że ich jedno- , dwu- lub trzypokojowy apartament będzie posiadał autorski projekt wystroju wnętrz, a do wykończenia całości będą wykorzystane materiały najwyższej jakości.

Bezpieczna inwestycja w aparthotel

Aparthotel INFINITY Zieleniec Ski & Spa jest sprzedawany w systemie condo. To bezpieczny i sprawdzony sposób inwestowania kapitału, polegający na kupowaniu apartamentów w obiektach hotelowych. Nieruchomości są wynajmowane przez operatora, a prywatni inwestorzy cieszą się gwarantowanym, stałym zyskiem na poziomie 7% rocznie od zainwestowanego w zakup lokalu kapitału.

Nabycie każdego apartamentu zostaje potwierdzone wpisem w indywidualnej księdze wieczystej, a dzięki umowie najmu z operatorem właściciel zyskuje stopę zwrotu na poziomie aż 7% od zainwestowanej kwoty netto w skali roku – niezależnie od tego, czy lokal jest wynajmowany, czy nie. Umowy zawierane są na 5 lat, 10 lat lub na czas nieokreślony, a wszystkie opłaty związane z wynajmem (media, koszty z tytułu zarządzania nieruchomością, ubezpieczenie) pozostają po stronie operatora. Właściciele apartamentów otrzymują też Pakiet Inwestora, w którym znajduje się wiele zniżek i udogodnień, w tym na ofertę restauracji, zabiegi w Spa, karnety narciarskie czy wypożyczenie sprzętu. Ci, którzy chcą połączyć inwestowanie z aktywnym trybem życia, będą mogli korzystać ze swojego apartamentu przez cały rok, także w sezonie wysokim.

Perspektywy rozwoju Zieleńca jako całorocznej destynacji

W ciągu roku od rozpoczęcia budowy, spółka INFNINITY Zieleniec Ski & Spa, która działa jako inwestor i przyszły operator obiektu, sprzedała już ponad połowę apartamentów. Jest to dowodem na to, że inwestorzy poszukujący możliwości inwestowania w nieruchomości docenili atrakcyjność i unikalność tej propozycji.

Z punktu widzenia interesów społeczności Zieleńca, inwestycja tej skali, jak budowany obecnie aparthotel, jest szansą na dalszy rozwój miejscowości jako nowoczesnej destynacji turystycznej, atrakcyjnej przez cały rok. Spółka stała się ważnym partnerem lokalnej społeczności i blisko współpracuje ze Stowarzyszeniem Zieleniec – najbardziej aktywną lokalną organizacją, odpowiedzialną za to, aby Zieleniec stał się atrakcyjną i nowoczesną destynacją turystyczną na miarę XXI wieku. Nowi właściciele spółki zamierzają również przekazać część swoich udziałów na rzecz Stowarzyszenia Zieleniec i w ten sposób na co dzień wspierać działania na rzecz rozwoju miejscowości.

Obiekt będzie przyjazny naturze, a impakt na środowisko został zminimalizowany dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań. Do systemowych rozwiązań dla obiektu należą: ograniczający emisję spalin układ ogrzewania czystą energią gazu ziemnego, wydajny system pomp ciepła wykorzystujący odzysk powietrza odprowadzanego z układu wentylacji, trójwarstwowe okna i rygorystyczna izolacja zwiększająca wydajność ogrzewania oraz chłodzenia budynku. Znajdzie się tam również energooszczędny system wyłączania światła w apartamentach podczas nieobecności w obiekcie, monitoring ogrzewania czy system monitorowania i minimalizowania eksploatacji wody. Wszystko po to, by w sercu Zieleńca powstał hotel najwyższej klasy, w zgodzie z przyrodą i oczekiwaniami świadomych klientów, który będzie wspierał dalszy rozwój miejscowości.

Zieleniec, który w tym roku obchodzi 300-lecie, to nie tylko stacja narciarska z nowoczesną infrastrukturą. To również doskonałe miejsce do wypoczynku przez cały rok i świetna baza wypadowa w inne ciekawe miejsca Kotliny Kłodzkiej. Góry Bystrzyckie oraz Góry Orlickie zachęcają do indywidualnych i rodzinnych wypraw pieszych oraz rowerowych przejażdżek. Na gości czekają między innymi: całoroczne koleje linowe, Park Linowy Czarna Góra,DiscGolfPark, Mountainboard, SkiGrass, ośrodek jeździecki, a nawet łowisko pstrąga.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.infinity-zieleniec.pl W ofercie znajdują się apartamenty jedno-, dwu- i trzypokojowe. Wszystkie apartamenty będą dostępne w opcji pod klucz, a ich właściciele będą mogli nie tylko zarabiać, ale też korzystać z nich o dowolnej porze roku, co gwarantuje atrakcyjny pakiet właścicielski.

Poprzedni artykułJak niebanalnie utrwalić wspomnienia z podróży?
Następny artykułLuksusowe domki nad morzem w Mielnie – idealne rozwiązanie na udany urlop

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj