Najlepsze wycieczki do Japonii

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na wycieczki za granicę. Bez wątpienia jest to bardzo dobry sposób na to, aby nie tylko wspaniale spędzić swój czas wolny, ale także poznać zupełnie nową kulturę. Zatem, gdzie warto w tym przypadku jechać?

Japonia coraz bardziej popularna

Choć decydując się na wycieczkę za granicę, bardzo wiele osób nie opuszcza Europy, poza granicami tak zwanego Starego Kontynentu również jest wiele atrakcyjnych miejsc, które warto zwiedzić. Jednym z nich jest z pewnością Japonia. Jest to państwo różniące się od wielu europejskich miast, które do tej pory poznaliśmy. Kultura jest tam także znacznie inna, do czego zwykły, europejski turysta nie może się przyzwyczaić. Zatem, jakie wycieczki do Japonii są najlepsze? Warto udać się tam samemu, czy też lepiej jest wybrać renomowane biuro podróży?

Największe atrakcje w Japonii

Zdecydowanie możliwości są dwie i bardzo często wiele osób nie wie, na co się zdecydować. Przede wszystkim jeżeli nie znamy zbyt dobrze języka japońskiego lub też nigdy się go nie uczyliśmy, wycieczka samodzielnie po tym kraju nie jest wskazana. Powinniśmy pamiętać, że jest tam raczej bardzo mało miejsc, gdzie można porozumieć się po angielsku. Czasem nawet w większych miastach napisy na toaletach są tylko po japońsku.

Wycieczka z renomowanym biurem podróży jest najlepszym rozwiązaniem. Sam lot do Japonii trwa kilkanaście godzin, dlatego warto wybrać naprawdę komfortowy rejs. Decydując się na wykup takiej wycieczki, warto przede wszystkim lecieć do Tokio. Stolica Japonii przyciąga wielu turystów, ponieważ jest tam wiele atrakcyjnych muzeów, jak również nowoczesnych, wysokich budynków. Nie powinniśmy zapominać o tym, że przyroda również jest tam warta uwagi. Z pewnością najbardziej popularna wśród turystów jest między innymi góra Fudżi. Na uwagę zasługują również atrakcje takie jak przykładowo Government Building, gdzie można bezpłatnie podziwiać Tokio z góry, czy też Świątynia Asakusa, najpopularniejsza świątynia w tym mieście. Jest tam także największy targ rybny na świecie – Tsukiji.

Poprzedni artykułFerie ze snowboardem w Polsce – gdzie pojechać?
Następny artykułSłowackie Tatry Wysokie, odkryj najpiękniejsze miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj