Ile kosztują bilety lotnicze do USA i jak obniżyć koszty?

Brak wiz sprawił, że Stany Zjednoczone stały się idealnym kierunkiem na wycieczkę. Jakie są ceny biletów lotniczych do USA? Tych, niestety, wyraźny trend zmian nie objął. Koszt wylotu do Stanów pozostaje wysoki niezależnie od tego, czy dotyczy turystycznej wycieczki czy też biznesowej podróży za ocean.

Według danych za rok 2020, średni koszt biletu lotniczego do Stanów Zjednoczonych to 2,8 tys. zł. Sporo, a przecież w rzeczywistości cenę tę obniża realnie możliwość skorzystania z promocji. Skuteczny research w internecie, wykorzystanie porównywarek cenowych i zakup biletu w sieci – wszystko to pozwala obniżyć nieco kwotę bazową, która bywa absurdalnie wysoka.

Idealny okres na wylot do USA

Kiedy najkorzystniej kupować bilety lotnicze do USA? Jak pokazują analizy porównywarek cenowych, idealny okres to początek jesieni oraz wiosna. Bilety kupowane w maju i wrześniu z założenia są nieco tańsze od pozostałych terminów. Już średni poziom osiągniętej w ten sposób oszczędności – ok. 6-8 proc. – jest kuszący. Dodatkowo można go powiększyć w zależności na jakiej trasie będzie przebiegał lot do Stanów Zjednoczonych. Jak wygląda to w praktyce? Może okazać się np., że cena biletu lotniczego do Nowego Jorku z Warszawy będzie nawet kilkanaście proc. droższa niż to samo połączenie, ale realizowane z Berlina. Jeśli więc do USA wybiera się ktoś mieszkający na zachodzie Polski, warto sprawdzić ceny wylotów z Niemiec – nie kierować się wyłącznie krajowymi lotniskami.

Zdecydowanie najdroższe bilety do USA są w wakacje. Jeśli wycieczka ma odbywać się właśnie w tym czasie, warto po ich zakup ruszyć z wyprzedzeniem. Wyraźnie widać, że lato to okres, w którym Europejczycy szczególnie chętnie – jeszcze w czasach sprzed pandemii – decydowali się na wycieczki lotnicze do USA.

Jak wysłać bagaż do Stanów Zjednoczonych?

Koszty biletów do USA z założenia są niemałe. Jeśli wylot ma charakter turystyczny, od strony logistycznej wystarczy jedna lub dwie walizki. Podobnie w przypadku krótkiej podróży o charakterze biznesowym. Do jednak, jeśli ktoś szuka biletów do USA z myślą o zabraniu ponadstandardowej ilości rzeczy? Nie jest to sytuacja tak rzadka, jak mogłaby się wydawać. Takie dylematy czekają np. studentów, którzy lecą na wymianę czy osoby, które otrzymały w USA specjalistyczną pracę i chcą przenieść się tam z dotychczasowym dobytkiem. Podobne pytania o to jak przewieźć duże przesyłki do USA pojawia się w biznesie – np. podczas pomysłu udziału w targach branżowych.

Rosnąca oferta kurierów zapewniających usługi lotnicze sprawia, że paczka do Stanów jest coraz bardziej dostępna. Nie wiążą się one z wyjątkowo wysokimi kosztami. Patrząc na symulacje platformy do składania zamówień KurJerzy.pl, można bowiem oszacować, że 70-kilogramowa przesyłka (100x80x40 cm) z Gdańska do Nowego Jorku kosztować będzie 1126 zł z VAT. Jeśli będzie zdecydowanie mniejsza i lżejsza (15 kg, 50x50x20 cm) cena przesyłki kurierskie do USA spadnie do 420 zł. W ten sposób można skorzystać z oferty kurierskiej jako alternatywy i dodatku do możliwości, które zapewnia standardowy bilet lotniczy.

Poprzedni artykułWyjazd do Szczyrku z dziećmi. Dlaczego warto?
Następny artykułAż trudno w to uwierzyć: oto najdziwniejsze rzeczy, które wysyłano do USA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj