Kościelisko – destynacja marzeń?

Kościelisko - destynacja marzeń?

Wielu wczasowiczów corocznie zastanawia się nad swoim najbliższym wyjazdem. Większość myśli o miejscach typowych i odwiedzanych tłumnie przez miliony osób. Jest jednak – i to na mapie Polski! – takie miejsce, które przyciąga wczasowiczów i zapewnia doskonałe warunki do wypoczynku. Mowa o Kościelisku – malowniczej miejscowości położonej w województwie małopolskim. To góralski krajobraz zapewniający mnóstwo atrakcji, w wszystkie z nich łączy dbałość o wypoczynek i doskonałe warunki.

Co odwiedzamy w Kościelisku?

Kościelisko to mała miejscowość, w której mieszka niespełna 4000 osób. Zatem próżno szukać tam ogromnych obiektów nowoczesnej architektury. W ich miejscu znajdziemy piękne i urokliwe budownictwo. Kościół św. Kazimierza przyciągnie swoją drewnianą fasadą, a charakterystyczny widok na Giewont zapiera dech w piersi każdego wczasowicza. Zimowa otoczka Kościeliska jest jednym z najbardziej uspokajających widoków. Sypki, wspaniały śnieg i bliskość Tatr jest kwestią, którą można docenić jedynie podczas wypoczynku właśnie w tym miejscu. Apartamenty Kościelisko słyną ze swojego komfortu oraz polskiej, cudownej architektury.

Co ciekawe, Kościelisko, znane także potocznie jako “Polany”, jest rozłożystą wsią i typowo wypoczynkową. W swoim okręgu ma aż 21 osiedli, kiedyś pełniących rolę osad pasterskich, co stanowi ciekawy kąsek dla fanów polskiej historii. Warto zatrzymać się tam na dłużej i zaczerpnąć świeżego powietrza pełną piersią, oddać się prawdziwemu relaksowi w błogich i wygodnych warunkach, dostępnych jedynie w osławionym Kościelisku. Góralska Rezydencja, jako jedna z niewielu, oferuje niebywały komfort relaksacji. Nowoczesny, lecz nawiązujący do tradycji obiekt, spełnia wszelkie normy wypoczynkowe i jest kapitalnie ulokowany. Spokojna, cicha okolica sprzyja odzyskaniu sił witalnych oraz wigoru, a jednocześnie łatwy dostęp do wszelkich szlaków ułatwi wypad w góry.

Kościelisko czy Zakopane?

Zimowa Stolica Polski, czyli Zakopane jest jednym z piękniejszych miejsc, jednocześnie jest także jednym z najczęściej odwiedzanych. Z tego powodu zarówno w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach, stale toczy się gwarne i niezbyt przyjemne dla wczasowiczów życie. Głośne krzyki, dudniąca muzyka i nagabujący animatorzy nie dla wszystkich są dobrym otoczeniem wypoczynkowym. Kościelisko to zupełnie inny sposób relaksu. Błogość i subtelne dźwięki natury pozwolą nie tylko na odzyskanie sił fizycznych, lecz także na wzmocnienie psychiki prawdziwym odcięciem się od świata zewnętrznego. Zapraszamy wczasowiczów do Kościeliska! Lekkość ducha zapewniona!

Poprzedni artykułDomki Białka Tatrzańska – 3 powody, dla których warto wybrać je na ferie zimowe
Następny artykułWypoczynek w Olkuszu? Sprawdź, co warto zwiedzić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj