Karpacz dla całej rodziny – noclegi w mistycznych Karkonoszach

Wyjazd w góry najczęściej kojarzy się z wielokilometrowymi pieszymi lub rowerowymi trasami, oscypkiem i góralską chatą. Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele atrakcji może zaproponować karkonoski Karpacz – tajemnicze miasto pełne niespodzianek i źródło fascynujących przeżyć dla każdego. Anomalia grawitacyjna, Liczyrzepa, dziki wodospad – czujesz się zaintrygowany? Apartamenty Karpacz stoją przed Tobą otworem!

Karpacz jest miastem niewątpliwie urokliwym, a to dzięki wielu tajemnicom, które skrywa. Jest idealnym miejscem zarówno dla całej rodziny, jak i dla samotników wyprawiających się w góry w pojedynkę. Dzieje się tak ze względu na jego klimat oraz atrakcje, wśród których każdy znajdzie coś ciekawego i intrygującego dla siebie. Dodatkowym plusem jest to, że noclegi w Karpaczu gwarantują spokój i odpoczynek w kameralnych warunkach. Karpacz nie należy bowiem do najbardziej obleganych turystycznie miast.

Noclegi Karpacz – pod opieką legendarnego Ducha Gór

Poznańskie koziołki, warszawska syrenka, Smok Wawelski – te charakterystyczne stworzenia zna chyba każdy. A Liczyrzepa? Wszystkie zakątki naszego kraju mają swoje znaki rozpoznawcze. Przekonaj się, jak niesamowicie różnorodna jest polska kultura i kto opiekuje się Karkonoszami!

Zwany Karkonoszem, Rzepiórem, Rzepoliczem lub po prostu Duchem Gór – Liczyrzepa jest bohaterem wielu karkonoskich legend, a jego początki sięgają aż średniowiecza. Według podań Liczyrzepa miał przybierać postać zwierząt – wilka, dzika, jelenia lub niedźwiedzia. Figury właśnie tych zwierząt można zobaczyć przy skwerze w okolicy ulicy 3-go Maja. Zostały ręcznie wykonane z blachy, więc zdecydowanie warto przespacerować się po tych okolicach. Magiczna obecność Ducha Gór z pewnością sprawi, że poczujesz magię tego miejsca i doda Twojemu wypoczynkowi mocy!

Rzeźba Liczyrzepy znajduje się przy interaktywnym, multimedialnym muzeum w Karpaczu – Karkonoskie Tajemnice. W tym miejscu dowiesz się bardzo dużo na temat legend i historii Karkonoszy, a także wielu postaci z nimi związanych, np. zielarzy, hutników, poszukiwaczy minerałów czy samego Liczyrzepy.

Apartamenty Karpacz – także atrakcje dla najmłodszych

W Karpaczu nie brakuje oczywiście rozrywek dla dzieci. Niedaleko noclegu w Karpaczu można znaleźć interesujące miejsca, a do najciekawszych należą:

  • Interaktywna wystawa modeli z klocków Lego – znajduje się w samym centrum Karpacza. Budowle z klocków i modele są uruchamiane ruchem lub przyciskiem, a wystawę dodatkowo urozmaica muzyka oraz gra świateł. Na miejscu znajduje się także bardzo dobrze zaopatrzony sklep z klockami LEGO.
  • Miejskie Muzeum Zabawek – jedno z nielicznych w Polsce, liczy ponad 2,5 tysiąca eksponatów z całego świata, powstałych na przestrzeni 200 lat. Tutaj każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie, to niezapomniana możliwość powrotu do dzieciństwa!
  • Park Bajek – jedyne takie miejsce, gdzie w leśnym otoczeniu możemy znaleźć chatki, a w nich bajkowe opowieści: od „Czerwonego Kapturka” przez „Kota w butach” i „Pinokia” aż do „Jasia i Małgosi” oraz „Królowej Śniegu”. Dodatkowo dzieci mogą skorzystać z okazji wejścia na szczyt Śnieżki – w pomniejszonej wersji – i przejścia się tajemniczym tunelem ze skarbem Liczyrzepy, Ducha Gór. Trzeba pamiętać, że Park Bajek jest nieczynny zimą, więc latem nie zwlekaj. Już dziś zaplanuj wyjazd i zobacz, gdzie najlepiej znaleźć apartamenty w Karpaczu.

Wakacje na łonie natury dla całej rodziny

Jak to w górach, nie brakuje tu malowniczych krajobrazów i widoków relaksujących oko. Przez Karpacz przechodzi osiem szlaków turystycznych, o długościach od 0,5 km do 2,3 km, co sprawia, że niezależnie od wieku i kondycji można dobrać coś idealnego na spokojny i ciekawy spacer.

Ponadto dla wielbicieli szumu wody, jest szczególnie polecany spacer nad Dziki wodospad, który w istocie jest zaporą przeciwrumoszową na rzece Łomnicy. Budowla mająca zmniejszyć skale niegdysiejszych powodzi dzisiaj kusi spokojem, szumem rzeki oraz harmonią wyciszającą umysł.

Dla spragnionych większego wysiłku zdecydowanie największą atrakcją będzie wejście na Śnieżkę, z pięknymi widokami po drodze. Śnieżka jest najwyższym szczytem Karkonoszy i Sudetów, a jej zbocza pokrywają gołoborza. Przy ładnej pogodzie widoczność ze Śnieżki sięga nawet 200 km, dzięki czemu jest doskonałym punktem widokowym, mimo charakterystycznej mgły, która występuje ponad 300 dni w roku.

Tanie noclegi Karpacz – sprawdź, dlaczego warto tutaj przyjechać!

Poza licznymi atrakcjami mogącymi być celem podróży, są w Karpaczu też miejsca niemalże magiczne, w tym Anomalia grawitacyjna. Przy ulicy Strażackiej można zaobserwować przemieszczanie się przedmiotów lub cieczy pod górę – samoistnie! O tym można mówić i pisać godzinami, ale najlepiej przekonaj się sam, dlaczego to miejsce jest nazywane Tajemniczym Punktem X.

Chcesz spędzić miło czas sam lub z rodziną? Karpacz to idealne rozwiązanie, bogate w rozrywki w postaci muzeów, wystaw czy legend oraz atrakcji na łonie natury. Kiedy chcesz się wyciszyć lub po prostu przejść, zdecydowanie warto na własnej skórze przekonać się, jak niesamowitym miejscem w Karkonoszach jest Karpacz! Noclegi w Karpaczu znajdziesz w ofercie Sun & Snow. Jest tam szeroki wybór pokoi i apartamentów na każdą kieszeń i na każdą okazję. Szukając noclegu tutaj wiesz, że niezależnie od pory dnia będziesz mógł funkcjonować według własnego rytmu. Jeżeli szukasz noclegu w okolicy, koniecznie sprawdź też noclegi w Szklarskiej Porębie, kolejnej ciekawej destynacji na karkonoskich mapach, oferującej noclegi w górach.

Poprzedni artykułWakacje egzotyczne jako kierunek dla młodej pary na niezapomnianą podróż marzeń!
Następny artykułWakacje w podroży – gadżety, które przydadzą się każdemu podróżnikowi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj