Jakim środkiem transportu wybrać się na wakacje?

Zbliżają się wakacje, czyli czas, na który wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy. Coraz więcej osób na cel podróży wybiera sobie zagraniczne miejscowości. Poza najważniejszą rzeczą, jaką jest rezerwacja noclegu, istotną kwestią jest również transport. Jaki środek transportu wybrać? Lecieć samolotem, jechać własnym samochodem, a może skorzystać z transportu busem?

Miejsce wypoczynku zarezerwowane, ale co z transportem? Pociągiem nie dojedziemy wszędzie. Nie każdy z nas dysponuje też własnym samochodem, a nawet jeśli – nie zawsze jest to najlepsza opcja. Co więc wybrać?

Transport własnym samochodem

Masz samochód? Świetnie. W końcu przejażdżka własnym samochodem jest najwygodniejsza. Nie jesteśmy uzależnieni od nikogo, jeśli chodzi o liczbę czy długość postojów. Możemy też wziąć większy bagaż, nie zważając na ograniczenia dotyczące wagi czy wymiarów walizek. Jedziemy swoim tempem, a już na miejscu możemy zwiedzić więcej miejscowości, które są gdzieś obok naszego miejsca zatrzymania. Nie musimy wynajdywać busów w okolicy, które czasami jeżdżą tylko raz na godzinę.

Jednak samochód też ma swoje minusy. Przede wszystkim czasami koszt podróży może okazać się dość wysoki, zwłaszcza, jeśli auto mamy na benzynę, a nie na gaz. Druga sprawa to ryzyko uszkodzenia lub kradzieży samochodu. Często znalezienie mechanika na jakimś odludziu graniczy z cudem, a koszty, jakie poniesiemy za naprawę, mogą być ogromne.

A może samolot?

Lot samolotem to świetna opcja przede wszystkim ze względu na czas trwania podróży. Przykładowo lot do Grecji trwa ok. 3-4 godzin, podczas gdy autokar jedzie jakieś 30 godzin. Wiele osób boi się jednak latać samolotami ze względu na to, że tyle się słyszy o katastrofach lotniczych. Warto w tym miejscu przypomnieć, że wypadki na drogach zdarzają się dużo razy częściej niż katastrofy lotnicze. Mimo to, loty samolotami również mają swoje słabe strony. Przede wszystkim chodzi o cenę, która niejednokrotnie jest bardzo wysoka. Czasem możemy upolować jakąś super okazję, jednak zwykle, w porównaniu z innymi środkami transportu, lot samolotem może być nawet 1000 zł droższy. Trzeba też zwrócić uwagę, że czas podróży to nie tyko sam lot, ale również dojazd na lotnisko, odprawa, transfer z lotniska do hotelu i często jest to czas dłuższy niż sam lot.

Busem za granicę

Coraz popularniejszym sposobem na wakacyjne wojaże są przejażdżki busem. I nie mówimy tu o autokarach, wypełnionych po brzegi pasażerami, a o małych busach, które zabierają jedynie kilkanaście osób. Ich zaletą jest przede wszystkim niska cena, która niejednokrotnie jest kilka razy niższa niż np. cena lotu samolotem. Ponadto wiele osób zwraca uwagę również na wygodę. Tak, tak. Dzisiejsze busy to nie to, co kiedyś. Nowoczesne pojazdy są wyposażone w rozkładane fotele oraz klimatyzację. Często „na pokładzie” znajdują się również ekrany do wyświetlania filmu w czasie podróży. Możemy więc rozsiąść się wygodnie i oddać się w pełni dobremu filmowi.

Co ważne, coraz częściej busy podjeżdżają pod klienta, by ten nie musiał sam dojeżdżać na drugi koniec miasta, na zbiórkę. Dowożą nas praktycznie pod sam hotel, więc nie musimy się martwić, że z miejsca przyjazdu do hotelu będziemy musieli jeszcze dojechać taksówką czy innym busem. Ich zaletą jest też szybszy czas dojazdu, w porównaniu ze standardowymi autokarami. Wydaje się więc, że obecnie to właśnie busy wiodą prym, jeśli chodzi o wakacyjne wycieczki.

Firma Eco-Bus oferuje szybkie i wygodne przewozy do Danii, zapewnia wysoką jakość usług w niskich cenach, zatrudnia wyłącznie doświadczonych i sprawdzonych kierowców z licencją a dla stałych klientów oferuje atrakcyjny system rabatów.

Poprzedni artykułWakacje 2019 – gdzie warto pojechać w tym roku?
Następny artykułWybieramy walizkę do samolotu – czym się kierować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj