Do jakich krajów europejskich warto wybrać się kamperem?

Podróż kamperem to marzenie wielu osób, zwłaszcza w czasach pandemii, gdzie skorzystanie z noclegu w hotelu jest utrudnione. Jeżeli zwiedziłeś już dużą część Polski i chciałabyś wybrać się samochodem kempingowym za granice naszego kraju, warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle pięknych krajów! W niniejszym artykule podpowiemy, w jakie miejsca warto udać się w podróż oraz gdzie wynająć kamper!

Słowenia

Słowenia to kraj, który słynie przede wszystkim z niezwykłych górskich krajobrazów. Często pozostaje w cieniu sąsiednich krajów — całkowicie niesprawiedliwie. Jest bogata w imponujące pejzaże, górskie krajobrazy oraz fenomenalne zabytki. Miejsce, którego nie można ominąć w Słowenii, to jaskinia Postojna, położona na południu kraju. Posiada około 24 km podziemnych korytarzy, które są pełne imponujących stalagmitów i stalaktytów. Możliwość wejścia do ogromnych komnat czy przejażdżki podziemną kolejką stwarza niezapomniane chwile na całe życie. Nie należy również zapominać, że Słowenia posiada dostęp do morza. Ze stolicy Lublany dojazd trwa około 2 godzin, a na miejscu warto zobaczyć trzy główne kurorty — Piran, Izolę oraz Koper.

W 2014 roku w Słowenii został uruchomiony specjalny program pod nazwą „sieć przystanków dla kamperów”. Polega on na rozszerzeniu dostępności postojów dla pojazdów, gdzie pobierane są stosunkowo niskie opłaty za wynajem miejsca dla kampera. Jest to doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę panujące w Słowenii przepisy, według których spanie „na dziko” jest surowo zabronione.

Niemcy

Niemcy to jeden z najczęściej odwiedzanych krajów europejskich przez Polaków. Jest to również spowodowane łatwym dojazdem, który jest umożliwiony dzięki połączeniu obu krajów poprzez dwie autostrady – A2 oraz A4.

Najpopularniejszym rejonem Niemiec wśród turystów jest niepodważalnie Bawaria. Jadąc tam, podróżnik może spotkać się z całkowicie odmienną kulturą. Nie można pominąć przede wszystkim słynnego zamku Neuschwanstein, który jest wizytówką tej części Niemiec. Podróż do tego bajkowego rejonu stworzy niezapomniane wrażenia, które dodatkowo zwieńczy dojazd kamperem. Oczywiście nie należy zapominać o stolicy Niemiec — zjawiskowym Berlinie, który słynie z ogromnej ilości parków oraz ciekawej historii. Jest to również doskonałe miejsce dla osób, które kochają rozrywkę. W stolicy oraz jej okolicach jest wiele miejsc, gdzie możliwe jest wynajęcie miejsca postojowego dla kampera. Pod Berlinem położony jest Poczdam — miejsce słynące z królewskich zamków i malowniczych ogrodów.

Chorwacja

Większość chorwackich kempingów położonych jest nad wybrzeżem, które jest główną wizytówką tego kraju. Cieszy się on również dużą popularność wśród turystów, w tym Polaków, i to również poza sezonem. W dodatku jest tam niezwykle ułatwiona komunikacja, co jest zagwarantowane dzięki rozbudowanej sieci dróg. Należy jednak pamiętać, że w Chorwacji panują wysokie kary za rozstawienie się w niedozwolonych miejscach. Dlatego przed wynajęciem kampera i ruszeniem w podróż, zaplanuj dokładnie trasę oraz znajdź dogodne miejsca postojowe.

Austria

Austria słynie z pięknych górskich krajobrazów oraz możliwości spędzenia czasu na stoku w okresie zimowym. W dodatku jest to jedno z najbliższych państw, rozpoczynając swoją podróż z południa Polski.

Austria na tle innych krajów wyróżnia się dowolnością w wyborze miejsca do postoju (oprócz Wiednia i Tyrolu). Szczegółowe informacje na temat możliwego przystanku w poszczególnych miejscach można uzyskać w ośrodkach informacji turystycznej w Austrii. Najczęściej polecanymi miejscami w Austrii dla osób podróżujących kamperem, jest Karyntia oraz Salzburg. W dodatku wiele miejscowości wzbogaconych jest o atrakcje turystyczne, co pozwoli an urozmaicenie czasu spędzonego w gronie najbliższych.

Podróż kamperem

Przed wyjazdem warto rozeznać się w kwestii dostępności parkingów w miejscu, do którego planujemy swoją podróż. Do tego dochodzi wybór odpowiedniego pojazdu. Samochód kempingowy może być dużym wydatkiem, którego nie każdy jest w stanie opłacić. Jeżeli jednak marzysz o takiej podróży, warto skorzystać z firm, które umożliwią Ci wynajem kampera. Tutaj z pomocą przychodzi KamperSki, który w swojej ofercie posiada najwyższej klasy pojazdy w nienaruszonym stanie. W celu uzyskania informacji zapraszamy do kontaktu już dziś!

Poprzedni artykułCoraz większa popularność języka chińskiego w Europie
Następny artykułWakacyjna podróż do Azji – gdzie warto się wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj