Jak przetrwać upały w mieście?

Zimową porą z utęsknieniem czekamy na lato i temperatury pozwalające na zrzucenie ciężkich, ciepłych ubrań. Kiedy pojawia się upragnione słońce, po kilku dniach mamy dość upałów, szukając ochłody. Wysoka temperatura jest szczególnie dotkliwa w dużych miastach, dlatego też trzeba wypracować metody, jak bez większego kłopotu przetrwać gorące lato, w blokowych murach.

Chłodny powiew

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest wentylator oraz klimatyzacja. Wentylator, generując podmuchy wiatru, pozwala przetrwać najgorszą falę upałów. Musicie mieć jednak świadomość, iż ciągłe przebywanie w zasięgu emitowanego powietrza, może doprowadzić do zaziębienia, dlatego też inwestujcie w wentylatory z obrotową czaszą, która równomiernie rozprowadza powietrze po całym pomieszczeniu.

Skuteczniejszą alternatywą jest zapewne klimatyzacja. Jeśli nie posiadacie jej w domu, a możliwości techniczne nie pozwalają na instalację zewnętrznej jednostki centralnej, nie załamujcie rąk. Rynek oferuje rozwiązania mobilne, które można ustawić w dowolnym pomieszczeniu, odprowadzając gorące powietrze za pośrednictwem rury umieszczanej w szczelinie okiennej. Koszt klimatyzatora przenośnego to nieco ponad 1.000 złotych, który pomoże wam pokryć szybka pożyczka.

Trochę wody dla ochłody

Nawet w mieście znajdziecie zbiorniki, w których bezpiecznie można kąpać się latem. Jeśli nie ma jezior, rzek lub zalewów, pomyślcie o odkrytym basenie. Nic nie chłodzi tak skutecznie, jak kąpiel w chłodnej wodzie. Wystarczy parę minut popływać lub tylko pomoczyć się w zbiorniku, aby niemal natychmiast poczuć się lepiej. Pamiętajcie jedynie, aby miejsca do kąpieli wybierać odpowiedzialnie, i korzystać z wody jedynie tam, gdzie jest to bezpieczne.

Alternatywą, szczególnie dla posiadaczy domów, jest własny basen ogrodowy. Jego koszt możecie bez trudu sfinansować, korzystając z możliwości, jakie daje szybka pożyczka. Wybór modeli basenów domowych jest ogromny. Różnią się nie tylko wielkością i głębokością, ale także zastosowaną technologią oczyszczania i filtrowania wody. Jeśli chcecie szybko schłodzić się podczas upałów, zainwestujcie w basen.

Ubrania

Łatwiej przetrwać nawet tropikalne temperatury, jeśli posiadacie odpowiednie ubrania. Chodzi przede wszystkim o ich jakość, a konkretnie o materiał, z jakiego są wykonane. Unikajcie tkanin syntetycznych, które nie oddychają. Swoją uwagę skierujcie lepiej na materiały naturalne, takie jak len i bawełna. Zapewnią wyjątkowy komfort w gorący dzień. W kwestii garderoby znaczenie ma także jej kolorystyka. Decydujcie się na barwy jasne, które nie przyciągają promieni słonecznych.

Komponując codzienną stylizację, zwróćcie uwagę na buty. Powinny być lekkie, przewiewne i najlepiej materiałowe. Idealnie sprawdzą się lniane espadryle, które komponują się z damskim i męskim strojem. Jeśli nie wybieracie się na oficjalne spotkanie, załóżcie sandały. Ich konstrukcja jest przewiewna, dzięki czemu nawet w gorący dzień będziecie czuć się komfortowo.

Upał w mieście to często prawdziwe utrapienie. Nie każdy zna sposoby, jak skutecznie schłodzić organizm. Warto zainwestować w wentylator, klimatyzację lub basen, aby nawet w wysokich temperaturach zapewnić sobie komfort. Pod uwagę weźcie również zawartość waszej szafy. Wyeliminujcie ubrania syntetyczne, kupując – z pomocą mechanizmu szybka pożyczka – garderobę z lnu lub bawełny. Te proste metody sprawią, że lato w mieście nie będzie dokuczliwe.

Poprzedni artykułWeekend w Pradze – co warto zobaczyć?
Następny artykułJakie warunki musi spełniać obiekt noclegowy, żeby być hotelem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj