Hurghada czy Marsa Alam? Wycieczka do Egiptu

Odwiedziny w Egipcie są doskonałym pomysłem na to, żeby wyrwać się na chwilę z szarej rzeczywistości i przenieść na prażone przez słońce ulice. Tro tam wędrowali kiedyś faraonowie i ich słudzy, to tam kapłani składali niegdyś ofiary bogowi słońca Ra, to tam wierzono i czczono Nil, który hojnie obdarzał ziemie plonami. Egipt dał nam wiele interesujących rzeczy, dlatego powinniśmy odwiedzać go wtedy, kiedy tylko mamy taką sposobność. Do zobaczenia jest bowiem bardzo wiele, a czasu na wycieczce zwykle relatywnie mało. 

Dla przykładu, weźmy wczasy w Hurghadzie. Hurghada nie ma może jakiejś imponującej historii, jest za to miastem, które po prostu trzeba odwiedzić.

Wczasy w Hurghadzie

Jeśli planujemy wycieczkę do Hurghady, koniecznie weźmy ze sobą strój do kąpieli i olejek do opalania, bowiem dużo czasu spędzimy na plaży. Miejsce to jest wyjątkowo gorące, ale mieszkańcy nie mają jakichś wybujałych temperamentów, dlatego możemy czuć się tak bezpieczni, jak bezpieczni być możemy w nadmorskiej miejscowości. Co prawda to jasne, że musimy mieć się na baczności zawsze, ale dotyczy to nawet zwykłych, codziennych aktywności.

Hurghada i wakacje – to połączenie jest po prostu bardzo dobre. Możemy tam oczywiście spędzić pełne dwa tygodnie, ale możemy też spróbować czegoś więcej. Poza tym miastem jest przecież w Egipcie wiele innych, które także warto odwiedzić. A przykładem takowego może być przepiękne Marsa Alam.

Marsa Alam – miejsce na wakacje

Wczasy w Egipcie bez Marsa Alam potrafią być naprawdę czasem straconym. Nie chodzi tu bowiem o to, że to miejsce jest obowiązkowe do zobaczenia, aczkolwiek jeśli chcemy przyjrzeć się kopalniom szmaragdów, to trafiliśmy w dziesiątkę. Marsa Alam to miejsce wspaniałe i trudno nie oprzeć się wrażeniu, że niezwykle starożytne, zwłaszcza, gdy wybierzemy się do świątyni Seti I. Jeśli chcemy ubogacić naszą wycieczkę o Marsa Alam, nie zapomnijmy o tym miejscu. Oczywiście możemy też wygrzewać się przez cały ten czas na słońcu (klimat jest tam wręcz pustynny) i kąpać w morzu.

Zarówno Hurghada, jak i Marsa Alam są rewelacyjnymi miejscami do spędzenia wolnego czasu w Egipcie. O tym trzeba się po prostu przekonać na własnej skórze, kiedy tylko mamy okazję do działania. Koniecznie przyjrzyjmy się lokalnej florze i faunie. Dla przykładu, we wspomnianym już Marsa Alam normalnymi zwierzętami do oglądania są żółwie, tak jak u nas będą to psy czy koty. Pamiętajmy jednak, że są to żywe stworzenia i nie służą do niczyjej zabawy – oglądajmy więc, ale nie burzmy ich nastroju!

Poprzedni artykułNajlepsze miejsca na relaks nad morzem
Następny artykuł5 rzeczy, które trzeba wiedzieć przed podróżą z psem samolotem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj