Gdzie uciec przed zimnem i szarością? 3 kierunki na jesienne wakacje

Za oknami szara jesień, a lada chwila nastaną pierwsze, zimowe dni. Krótkie dni, częste opady i coraz niższe temperatury nie nastrajają optymistycznie. Nic więc dziwnego, że wielu z nas myślami ucieka do cieplejszych krajów i marzy o wypoczynku na rajskich plażach, w otoczeniu palm nad brzegiem ciepłego, krystalicznie ciepłego morza. Nie musi to jednak pozostawać w sferze marzeń. Ich realizacja będzie tym łatwiejsza, że wiele biur podróży oferuje obecnie wycieczki last minute do miejsc znanych z gorącego klimatu i pięknej pogody nawet, jeśli w Polsce panuje zima. Oto trzy propozycje.

  1. Wakacje na Sri Lance – czemu warto tam polecieć?
  2. Wakacje na Teneryfie. Wakacje w ciepłym klimacie
  3. Egzotyczna Tajlandia – nie daj się zimie i jesieni

Wakacje na Sri Lance – czemu warto tam polecieć?

Sri Linka, czyli dawny Cejlon, to wyspa położona stosunkowo niedaleko wybrzeży Półwyspu Indyjskiego. W Europie słynie przede wszystkim z plantacji herbaty, chociaż powodów do odwiedzenia tego kraju jest znacznie więcej. Zabytki świadczące o bogatej historii wyspy i jej związkach z buddyzmem, rajskie plaże nad Oceanem Indyjskim, miejsca, gdzie w stanie dzikim żyją słonie i hotele o standardzie, który zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów to tylko niektóre z nich. Wycieczkę na Sri Lankę można zabukować na https://dreamtours.pl/wakacje/sri-lanka.

Wakacje na Teneryfie. Wakacje w ciepłym klimacie

Wśród wielu hiszpańskich wysp to właśnie Teneryfa cieszy się największym uznaniem wśród turystów z całego świata. Setki tysięcy gości odwiedzających to miejsce to oczywiście nie wynik przypadku. Symbolem wyspy są niesamowicie atrakcyjne plaże, malownicze rozlokowane u stóp wzgórz wulkanicznych. Dla wielu turystów niewątpliwym atutem tej destynacji jest również klimat – na Teneryfie zawsze jest ciepło. Wakacje na Teneryfie to też dobry pomysł na wielbicieli kąpieli – działa tu największy na świecie park wodny.

Egzotyczna Tajlandia – nie daj się zimie i jesieni

A może by tak w poszukiwaniu alternatywy dla burej i zimnej polskiej jesieni wyruszyć na Daleki Wschód? Taka podróż to wprawdzie większe przedsięwzięcie, niż wczasy na Teneryfie, ale dzięki biurom podróży takim jak https://dreamtours.pl będzie ono wykonalne nawet dla turystów o niewielkich zdolnościach organizacyjnych. Czekają na nas tutaj między innymi buddyjskie świątynie, przepiękne plaże i pyszne jedzenie – tajska kuchnia jest bardzo oryginalna i cechuje je obfite wykorzystanie intensywnych w smaku, często niezwykle pikantnych, przypraw. Prawdziwa gratka dla miłośników mocnych, kulinarnych przeżyć.

Poprzedni artykułWczasy w Chorwacji albo wakacje na Kubie… – który raj wybrać?
Następny artykułObozy wakacyjne lato 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj