Ferie ze snowboardem w Polsce – gdzie pojechać?

W zależności od województwa, ferie zimowe w Polsce trwają w najlepsze bądź zbliżają się wielkimi krokami. Jeśli planujesz w tym roku wypad na snowboard, nie zostało Ci wiele czasu na przygotowania. Nie wiesz, gdzie pojechać? Prezentujemy najlepsze miejscówki snowboardowe w Polsce!

Szczyrk

Szczyrk, od pokoleń uznawany za ośrodek kultowy, po latach zastoju przeszedł solidną renowację i znów ściąga miłośników białego szaleństwa z całej Polski. Na snowboardzistów czeka tu świetna infrastruktura: kolej gondolowa, 5 kolei kanapowych, 4 wyciągi i 40 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Każdy znajdziesz coś dla siebie. Stoki są regularnie dośnieżane, a na części z nich organizowana jest również jazda nocna. W tym roku na terenie Beskid Sport Arena pojawił się wreszcie snowpark, którego brakowało w ostatnich latach. Po Szczyku kursuje też darmowy skibus, który ułatwia przemieszczenia się po mieście.

Białka Tatrzańska

Podhale oferuje doskonałą infrastrukturę snowboardowo-narciarską, która obejmuje łącznie 8 kolei krzesełkowych, 11 wyciągów i 23 trasy. Nie należą one do szczególnie trudnych, więc Białka to miejsce idealne do nauki i szlifowania podstaw techniki. Istnieje jednak coś, co ściąga tu bardziej zaawansowanych snowboardzistów z całego kraju. Burton Snowpark to jeden z najlepszych obiektów tego typu w Polsce. Dodatkową atrakcją Białki są organizowane w snowparku zawody oraz możliwość regeneracji mięśni w termach po aktywnym dniu na stoku.

Jaworzyna Krynicka

Miłośnicy większych wyzwań znajdą coś dla siebie w Jaworzynie Krynickiej. Można tu znaleźć 8 wymagających tras zjazdowych o łącznej długości ponad 7 km. Są one regularnie ratrakowane i częściowo oświetlone, a ze względu na specyficzny mikroklimat śnieg zalega na nich dłużej niż w innych regionach kraju. Z myślą o miłośnikach adrenaliny każdego roku przygotowywany jest również Volcom Krynistler Snowpark z licznymi przeszkodami jibbingowymi i skoczniami. W momencie pisania artykułu czynny był jednak jedynie minisnowpark z dwoma boksami i dwoma railami.

Zieleniec

Zlokalizowany w Kotlinie Kłodzkiej, niedaleko granicy z Czechami, Zieleniec to kolejna miejscówka, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Do dyspozycji snowboardzistów oddano 23 kilometry zróżnicowanych tras oraz dwa snowparki. Znaczna część stoków jest oświetlana, więc szaleństwa na desce trwają tu również po zapadnięciu zmroku. Oczywiście pod warunkiem, że wystarczy na nie siły! Na szczęście wyjątkowy mikroklimat Zieleńca, często porównywany z alpejskim, wpływa pozytywnie na poziom energii i wydolność organizmu.

Czarna Góra

Zlokalizowana na Dolnym Śląsku, w masywie Śnieżnika, Czarna Góra to kolejny, wart polecenia ośrodek sportów zimowych w Polsce. Na snowboardzistów czeka tutaj 12 kolei linowych i wyciągów oraz 14 tras narciarskich o zróżnicowanym nachyleniu. Część z nich jest oświetlona, więc na stok można się wybrać również po zapadnięciu zmroku. Do innych atrakcji regionu należy najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia grawitacyjna – Czarna Żmija – oraz… świeże powietrze. Czarna Góra to obszar, w którym przez cały rok poziom zanieczyszczeń należy do najniższych w Polsce.

Kasprowy Wierch

Aby poczuć się jak we Włoszech czy Szwajcarii, wcale nie trzeba wyjeżdżać za granice naszego kraju. Wystarczy wybrać się na Kasprowy Wierch! Wprawdzie infrastruktura pozostawia sporo do życzenia, ale widoki zapierają dech w piersiach już podczas wyjazdu przeszkloną gondolą. Tutejsze trasy, Gąsienicowa i Goryczkowa, są długie i mocno nachylone, więc doświadczeni snowboardziści będą zachwyceni. Niestety nie jest to najlepsze miejsce dla osób stawiających pierwsze kroki na desce.

Wiesz już, gdzie wybrać się na deskę. Ferie trwają już w najlepsze lub zbliżają się wielkimi krokami, więc pora uzupełnić braki w sprzęcie i ruszać na stok! Odzież, deski, wiązania, buty – wszystko, co potrzebne snowboardziście, znajdziesz na lulagoga.pl. Widzimy się na stoku! Lub, jeśli szukasz dodatkowych informacji o sprzęcie snowboardowym czy technice jazdy, na lulagoga.pl/blog!

Zdjęcia: lulagoga.pl, unsplash.com, pixabay.com

Poprzedni artykułObozy wakacyjne lato 2020
Następny artykułNajlepsze wycieczki do Japonii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj