Ferie 2018: noclegi w Zakopanem droższe niż w Pradze, Barcelonie i Rzymie

Ferie 2018: noclegi w Zakopanem droższe niż w Pradze, Barcelonie i Rzymie

Wyszukiwarka turystyczna KAYAK.pl podsumowuje tegoroczne ferie zimowe

Eksperci KAYAK.pl sprawdzili, które krajowe ośrodki zimowe były najpopularniejsze wśród Polaków w minione ferie, dokąd planowali zagraniczne podróże oraz w których miastach trzeba było zapłacić za nocleg najwięcej.

Tej zimy serca Polaków podbił Dolny Śląsk

Jak pokazuje najnowsza analiza KAYAK.pl, Zakopane, Karpacz i Szklarska Poręba były najpopularniejszymi ośrodkami zimowymi podczas tegorocznych ferii. To właśnie w tych miastach podróżni z Polski najczęściej szukali noclegów. Co nie jest zaskoczeniem nie tylko ze względu na popularność miejscowości, ale i świetną infrastrukturę turystyczną: od wielu opcji dojazdu, zakwaterowania, po bogatą ofertę tras narciarskich i dodatkowych atrakcji zimowych. Polacy byli również zainteresowani odwiedzeniem Krynicy-Zdrój i Szczyrku, które zamykają pierwszą piątkę najpopularniejszych kierunków. Co ciekawe, najgorętszym regionem sezonu okazał się Dolny Śląsk. W tym województwie jest położonych aż sześć z dziesięciu miast z listy najpopularniejszych w tym roku ośrodków zimowych. Obok znanych miejscowości jak Karpacz, Szklarska Poręba czy Jelenia Góra w rankingu znalazły się też Polanica-Zdrój, Świeradów-Zdrój oraz Duszniki-Zdrój.

Ferie zimowe 2018: Najpopularniejsze ośrodki zimowe w Polsce

(wg liczby wyszukiwań hoteli)

Lp.

Miasto

województwo

1.

Zakopane

małopolskie

2.

Karpacz

dolnośląskie

3.

Szklarska Poręba

dolnośląskie

4.

Krynica-Zdrój

małopolskie

5.

Szczyrk

śląskie

6.

Białka Tatrzańska

małopolskie

7.

Jelenia Góra

dolnośląskie

8.

Polanica-Zdrój

dolnośląskie

9.

Świeradów-Zdrój

dolnośląskie

10.

Duszniki-Zdrój

dolnośląskie

Ucieczka przed mrozem

Polacy, którzy rozważali zagraniczne wyjazdy, częściej wybierali słoneczne kierunki niż ośrodki zimowe. Chociaż Praga okazała się najpopularniejszym miastem w te ferie, pozostałe miasta z pierwszej piątki najczęściej wyszukiwanych to południowe lokalizacje oferujące odrobinę słońca jeszcze zimą. Barcelona i Ejlat zamykają podium, a tuż za nimi znalazły się Rzym i Tel Awiw. 

Ferie zimowe 2018: Najpopularniejsze zagraniczne kierunki podróży

 (wg liczby wyszukiwań hoteli)

Lp.

Miasto

Średnia cena za noc w hotelu 1- lub 2-gwiazdkowym w pokoju dwuosobowym

Średnia cena za noc w hotelu 3- lub 4-gwiazdkowym w pokoju dwuosobowym

1.

Praga

79 zł

197 zł

2.

Barcelona

170 zł

338 zł

3.

Ejlat

215 zł

308 zł

4.

Rzym

263 zł

314 zł

5.

Tel Awiw

163 zł

480 zł

Vera Pershina, Rzecznik Prasowy KAYAK.pl komentuje: „Bardzo interesują nas zależności między popularnością miejscowości a cenami, jakie czekają na podróżnych na miejscu. Nasza najnowsza analiza pokazała, że trzy najpopularniejsze krajowe ośrodki zimowe w te ferie znalazły się w pierwszej piątce najdroższych miast w Polsce pod względem cen noclegów w hotelach 3- lub 4-gwiazdkowych. Średnia cena za noc w pokoju dwuosobowym wyniosła 310 zł w Karpaczu i 329 zł w Szklarskiej Porębie. Jeszcze więcej podróżni musieli zapłacić w Zakopanem, gdzie noc w pokoju dwuosobowym kosztowała średnio aż 469 zł. To niemal dwukrotnie więcej niż w tym samym okresie w Warszawie, gdzie noc w hotelu o podobnym standardzie kosztuje średnio 236 zł za pokój dla dwóch osób. Podczas tegorocznej przerwy zimowej średnie ceny noclegów w Zakopanem były też wyższe od cen w ulubionych zagranicznych miastach Polaków: Pradze, Barcelonie czy Ejlacie”.

Ferie zimowe 2018: Najdroższe miasta w Polsce

(pod względem cen w hotelach 3-4-gwiazdkowych)

Lp.

Miasto

Średnia cena za noc w pokoju dwuosobowym w hotelu 3- lub 4-gwiazdkowym

1.

Zakopane

469 zł

2.

Szklarska Poręba

329 zł

3.

Sopot

321 zł

4.

Karpacz

310 zł

5.

Świnoujście

291 zł

 

Uwagi

Analiza powstała w oparciu o wyszukiwania hoteli na KAYAK.pl między 1.01.2017 a 31.12.2017 dla podróży między 15.01.2018 a 25.02.2018. Średnie ceny noclegów w Polsce zostały podane dla hoteli 3- lub 4-gwiazdkowych za noc w pokoju dwuosobowym. Ceny noclegów zagranicą zostały podane dla hoteli 1-2-gwiazdkowych oraz 3-4-gwiazdkowych za noc w pokoju dwuosobowym. Podane ceny mają charakter archiwalny i nie są dłużej dostępne.

O KAYAK

KAYAK pomaga milionom podróżników na całym świecie pewnie podejmować decyzje dotyczące podróży. Jako światowy lider wśród wyszukiwarek turystycznych KAYAK przeszukuje inne strony i pokazuje informacje potrzebne do znalezienia odpowiednich lotów, hoteli, samochodów na wynajem oraz wczasów. KAYAK jest niezależnie zarządzaną jednostką należącą do Booking Holdings Inc. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.KAYAK.pl.

Poprzedni artykułWrocław z 242-procentowym wzrostem liczby wyszukiwań noclegów
Następny artykułEgzotyka 2018/2019 przedsprzedaż oferty opartej o połączenia rejsowe. Duże zniżki i nowości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj