Czym na wakacje – samochód, autokar, samolot, a może prom?

Planowanie wakacji, zwykle zaczynamy jeszcze długo przed sezonem letnim. Obmyślamy nie tylko miejsce noclegu, ilość osób czy atrakcje, ale również transport. Wiele osób podejmuje decyzje w oparciu o finanse i wybiera najtańszą z możliwości. A może warto wykupić wycieczkę z zapewnionym transportem?

Samochód – najczęstszy wybór turystów

Własny transport wciąż cieszy się niezwykle dużą popularnością. Możliwość samodzielnego podróżowania bez konieczności polegania na nikim może być komfortowym rozwiązaniem. Ponadto we własnym samochodzie masz kontrolę nad ilością bagażu i możesz zabrać więcej rzeczy, w tym nawet rower czy przyczepkę. Jadąc autem możesz zatrzymać się w dowolnym miejscu na trasie i pozwiedzać również w podróży. Ale… rosnące ceny paliw, ryzyko awarii samochodu na dłuższych trasach, zbyt odległa trasa, brak możliwości podróżowania w wiele miejsc autem czy konieczność spędzenia wielogodzinnej podróży za kółkiem może skutecznie przyćmić zalety i zniechęcić wielu turystów.

Wakacje autokarem

Połączenia autokarowe niwelują problem konieczności samodzielnego kierowania pojazdem i obawiania się awarii czy innych niedogodności na drodze. Oczywiście masz mniejszą swobodę zabrania dużej ilości bagaży, ale odpowiednio wyposażony autokar zapewnia dobry komfort jazdy i możliwość odwiedzenia wielu ciekawych miejsc. Wakacje autokarem mogą okazać się szczególnie kuszącą propozycją dla fanów tripów po wielu polskich i europejskich miastach.

Lato 2022 – gdzie na wakacje autokarem?

Od kilku lat niesamowitą popularnością cieszą się objazdowe wycieczki po kilku europejskich krajach, podczas których masz możliwość zobaczenia najpiękniejszych miast, poznania ciekawych ludzi z różnych środowisk i zebrania własnych doświadczeń. Jeżeli jeszcze nie udało Ci się skorzystać z tej wyjątkowej formy wypoczynku to lato 2022 będzie idealną okazją na poznanie Europy i jej mieszkańców.

Lecimy samolotem

Podróże do odległych krajów zazwyczaj organizowane są z myślą o podróży samolotem. Może nie jest to najtańszy środek transportu, jednak w wiele miejsc nie przedostaniemy się inaczej jak tylko korzystając ze strefy powietrznej. Wakacje tego typu kojarzą się z pewnym luksusem, ale mają niestety swoje ograniczenia, takie jak wyznaczona waga bagażu czy przelot do miejsca gdzie jest lotnisko z koniecznością zaplanowania dalszej podróży innym środkiem transportu.

Wakacje na promie

Prom to bez wątpienia stosunkowo oryginalny sposób podróżowania. W jego przypadku, atrakcje rozpoczynają się od postawienia stopy na pokładzie. Sam rejs, podczas którego możesz podziwiać nadmorskie widoki, odległe wysepki i brać udział w imprezach na promie. To zdecydowanie propozycja dla odważnych osób, lubiących nadmorski klimat i wyjątkowe imprezy na pokładzie.

Poprzedni artykułLast Minute z prawdziwego zdarzenia – to jest to!
Następny artykułWakacje w Mielnie – to jest to!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj