Coraz większa popularność języka chińskiego w Europie

jezyk-chinski-w-europie

Chiny stanowią jedną z największych światowych gospodarek, która od pewnego czasu coraz szerzej otwiera się na zagraniczny kapitał. Wobec tego sukcesywnie wzrasta obecność, a tym samym znaczenie Chin na rynku europejskim. To sprawia, że język chiński coraz częściej przydaje się do nawiązywania relacji biznesowych. Również z tego powodu w ostatnich latach widocznie wzrasta zapotrzebowanie na profesjonalnych tłumaczy polsko-chińskich. Przejawy zainteresowania językiem i kulturą chińską dają się zauważyć także wśród młodych osób, które licznie wybierają kierunki studiów związane z nauką tego wyjątkowego języka.

Znajomość języka chińskiego to unikatowa kompetencja

Język chiński stanowi jeden z sześciu oficjalnych języków Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ogromna populacja Chin w oczywisty sposób sprawia, że jest on niezwykle popularny. Liczy bowiem ponad 1,4 mld rodzimych użytkowników, a to sprawia z kolei, że co piąty człowiek na świecie posługuje się językiem chińskim. Dodać należy, że przez wielu jest on uznawany za niezwykle trudny i bardzo wymagający do skutecznego opanowania. To właśnie wysoki stopień trudności języka chińskiego decyduje o tym, że jego dobra znajomość jawi się jako wyjątkowa, bardzo elitarna umiejętność.

Dlaczego zatem coraz więcej osób podejmuje próby poznania tego wymagającego (zwłaszcza dla Europejczyka) języka? Okazuje się, że częstą motywacją jest – obok fascynacji tajemniczą kulturą Wschodu – chęć podniesienia własnych kompetencji, poparta wnikliwą obserwacją trendów panujących na wymagającym rynku pracy. Znajomość języków obcych to dziś cenna umiejętność, której wymagają pracodawcy właściwie w każdej branży. Biegłe posługiwanie się angielszczyzną to standard, będący podstawowym wymaganiem stawianym przed kandydatami na rozmaite stanowiska. Coraz częściej jeden język obcy nie wystarcza. Wówczas znajomość języka chińskiego może okazać się ogromnym atutem, który skutecznie wyróżni Cię w procesie rekrutacyjnym. Dzięki opanowaniu tego języka możesz zyskać szansę na lepsze warunki zatrudnienia i wyższe wynagrodzenie, a także dogodną możliwość nawiązywania owocnych, międzynarodowych kontaktów biznesowych.

Tłumacz polsko-chiński – odpowiedź na nowe wymagania biznesu

Znajomość języka chińskiego jest pożądaną kompetencją zwłaszcza w świecie korporacyjnym. Wielu pracodawców organizuje i samodzielnie dofinansowuje kursy lingwistyczne dla swoich pracowników lub rekrutuje wyłącznie specjalistów, którzy mogą pochwalić się umiejętnościami językowymi. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że wzrasta udział Państwa Środka w europejskim rynku. Wraz z dynamicznym rozwojem gospodarczym Chin rośnie zatem zapotrzebowanie na usługi profesjonalnego tłumacza polsko-chińskiego.

Tłumacz polsko-chiński może pomóc rozmaitym firmom, podejmującym kontakty międzynarodowe, w zakresie tłumaczeń pisemnych lub ustnych, m.in.:

 • szkoleń,
 • konferencji,
 • raportów,
 • kart specyfikacji produktów,
 • instrukcji obsługi,
 • reklam, ulotek, opisów produktów i usług,
 • spotkań biznesowych,
 • umów, kontraktów, certyfikatów, zezwoleń,
 • negocjacji, spotkań z kontrahentami,
 • faktur,
 • publikacji medialnych, stron internetowych,
 • aktów prawnych, pism urzędowych,
 • dokumentacji medycznej.

Jak się okazuje, znajomość języka chińskiego może być przydatna w naprawdę wielu, rozmaitych obszarach. Mimo że nauka dodatkowego języka obcego bezsprzecznie wymaga dużego zaangażowania, systematyczności i wysiłku, to satysfakcja z nabycia nowej, użytecznej umiejętności z pewnością wynagradza poświęcony czas i włożony trud.

Poprzedni artykułWybierasz się na Roztocze? Przetestuj rower Haibike i ciesz się malowniczymi widokami!
Następny artykułDo jakich krajów europejskich warto wybrać się kamperem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj