Co ciekawego można robić w Chorwacji? Podpowiadamy!

Jeśli kochasz odkrywać naturę, spacerować uliczkami historycznych miast, uczyć się o tym, co w trawie piszczy i  jak naprawdę bije serce Chorwacji, to przedstawiamy idealną listę  rzeczy do zrobienia podczas pobytu w Chorwacji!

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak by to było odwiedzić uroczą, małą jaskinię otuloną blaskiem niebieskiego światła? Jaskinię, w której woda lśni, a powierzchnia mieni się kolorami nieba? Jeśli tak warto udać się będąc na wyjeździe do Niebieskiej Jaskini. To właśnie tam doświadczymy prawdopodobnie najbardziej krystalicznie czystej wody w Chorwacji.  Jest to jedna z najbardziej oszałamiających rzeczy do zrobienia w Chorwacji, Błękitna Jaskinia znajduje się w pobliżu wyspy Vis, ale można ją łatwo odwiedzić podczas jednodniowej wycieczki z miasta Hvar lub Split.

Kolejną propozycją jest rafting na rzece Cetina. Co prawda jest jedną z najbardziej popularnych aktywności przygodowych w Chorwacji, ale nie zmienia to faktu, że warto z niej skorzystać. Na tę wycieczkę najlepiej udać się ze Splitu. Spływ składa się zarówno z łagodniejszym odcinków, jak i z szybkich nurtów, co sprawia, że całe doświadczenie jest połączeniem relaksu i wspaniałej przygody.

Jeśli kochacie przyrodę to ten punkt jest dla Was obowiązkowy na tej liście. Jedna z najpiękniejszych rzeczy do zrobienia w Chorwacji to odwiedziny w Park Narodowym Jezior Plitwickich. Cały obszar wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, składa się z 16 pięknych turkusowych jezior, ponad 90 wodospadów, mnóstwa szlaków turystycznych i panoramicznych widoków.

Jeśli do tej pory nie zorientowałeś się, że morskie wyprawy są najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić podczas wakacji w Chorwacji, to jest to ten moment. Wynajęcie łódki w Chorwacji to musi hale udanego urlopu!  Tysiące kilometrów wybrzeża Chorwacji są główną atrakcją. I nie ma sposobu, aby doświadczyć ich w żaden inny sposób. 

Być może słyszeliście o niesławnym chorwackim tygodniu jachtowym, ale czy słyszeliście o tygodniu żeglarskim? Podczas gdy Tydzień Jachtowy jest znany głównie z tego, że jest jedną wielką imprezą dla dwudziestolatków, którzy chcą się zabawić, Tydzień Żeglarski jest bardziej wyjątkowym sposobem na poznanie Chorwacji i odbywa się w nieco inny sposób.

Pod opieką wyszkolonego skipera, Sail Week pozwoli wam wyruszyć na morze podobnie jak Yacht Week, ale z większym rozmachem. Zamieńcie nocne imprezy, na spływy kajakowe, wędrówki po wyspach, zwiedzanie historycznych atrakcji i SUPing. Brzmi idealnie?

Podczas pobytu w Chorwacji warto zarezerwować sobie czas na odwiedzenie lokalnych targów i skosztowanie przysmaków chorwackich. Warto mieć w tym celu trochę lokalnej gotówki, dzięki której nie będziemy stresowali się czy na miejscu można płacić karta. Najpewniej nie! Takie małe lokalne targi cechują się płatnościami gotówkowymi. Warto zatem pomyśleć o walucie Chorwacji i przed wyjazdem wymienić trochę gotówki w jednym z kantorów. Kantor Tavex, który posiada 7 salonów w całej Polsce, umożliwi także wymianę gotówki z dostawą do domu. Brzmi super, co? To w drogę? 

Poprzedni artykułKursy windsurfingu w Polsce – rozpocznij naukę!
Następny artykułKraje z rozpoznawalnymi walutami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj