Chorwacja Wakacje 2018 – dojazd własny samochodem, autokarem czy lot samolotem?

Chorwacja Wakacje 2018 – dojazd własny

Wakacje w Chorwacji to świetna alternatywa dla Polskiego morza. Do Chorwacji można dostać się na kilka sposobów – własnym samochodem, autokarem bądź samolotem. Planując wyjazd wakacyjny do Chorwacji samochodem można wybrać spośród kilku tras. Wybór trasy do Chorwacji zależy w głównej mierze od tego, w którym regionie Polski mieszkamy. Jeżeli chcemy dojechać do Chorwacji samochodem sprawnie i bez korków, podróż powinniśmy zaplanować już dużo wcześniej. Którędy jechać do Chorwacji, aby zdążyć na czas?

Wyjazd do Chorwacji samochodem – którędy jechać?

Każdy, kto zarezerwował wakacje w Chorwacji z pewnością zastanawia się, jak najlepiej dojechać do Chorwacji własnym autem. Mieszkając na północy Polski najlepszą trasą do Chorwacji będzie przejazd przez Niemcy, Austrię i Słowację. Przejazd przez te kraje ułatwiony jest ze względu na szeroko rozbudowaną infrastrukturę autostrad. Mieszkańcy południowej części kraju do Chorwacji dojechać mogą przez Czechy lub Słowację oraz Austrię i Słowenię. Alternatywą dla Austrii i Słowenii są Węgry. Jedną z najczęściej wybieranych tras do Chorwacji jest ta prowadząca przez Austrię, a ściślej mówiąc przez Maribor. Droga przez Niemcy do Chorwacji pozwala jednak zaoszczędzić parę złotych na opłatach autostradowych oraz na czasie – Niemieckie autostrady nie są tak zakorkowane.

Dubrovnik - Port
Dubrovnik – Port

Mapa Chorwacji – czyli jak nie zabłądzić w drodze na wakacje

Kierowcy planujący podróż do Chorwacji powinni wyposażyć się w aktualną mapę samochodową Chorwacji. Mapa Chorwacji zawiera wszystkie najważniejsze informacje o remontach mających miejsce na naszej trasie, informacje o drogach ekspresowych i autostradach (również tych płatnych) oraz punkty POI, będące nieodłącznym elementem każdej podróży. Na mapie Chorwacji zamieszczone są wszystkie oznaczenia dróg, dlatego nie ma mowy o zabłądzeniu.

Długość drogi do Chorwacji zależy w głównej mierze od tego, z której części Polski jedziemy na wakacje. Trasa do Chorwacji będzie najdłuższa dla mieszkańców północnej i północno-wschodniej części Polski. Mieszkańcy południowej i środkowej części kraju mogą od razu chwycić za mapę Chorwacji i wyruszyć w podróż.

Chorwacja a dojazd własny samochodem

Dojazd własny samochodem do Chorwacji to jedna z najczęściej wybieranych opcji, jaką wybiera się podczas rezerwacji wakacji w Chorwacji. Podróż do Chorwacji najlepiej rozpocząć w piątek rano lub w sobotę wieczorem. W tym czasie na trasie spotkamy najmniej aut, co znacząco skróci nam czas podróży na wakacje w Chorwacji. Czas przejazdu z Polski do Chorwacji wynosi od 12 do 19 godzin, w zależności od tego, z którego regionu kraju wyruszamy w podróż. Planując dojazd własny nie zapomnij o zabraniu aktualnej mapy Chorwacji.

—-
Artykuł dotyczy: chorwacja all inclusive dojazd własny, chorwacja dojazd, chorwacja dojazd własny, chorwacja istria mapa, chorwacja makarska mapa, chorwacja mapa, chorwacja mapa europy, chorwacja mapa google, chorwacja mapa samochodowa, chorwacja mapa turystyczna, chorwacja na mapie, chorwacja wakacje dojazd własny, chorwacja wczasy dojazd własny, dojazd do chorwacji, istria chorwacja mapa, mapa chorwacja, mapa chorwacji, mapa chorwacji dalmacja, mapa chorwacji google, mapa chorwacji istria, mapa chorwacji regiony, mapa europy chorwacja, mapa google chorwacja, mapa polska chorwacja, wczasy chorwacja dojazd własny

Poprzedni artykułPodróże solo? Jednoosobowy pokój nawet do 22% droższy od podwójnego
Następny artykułWakacje last minute czy first minute?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj