Chorwacja – główny cel podróży Polaków

Chorwacja jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc wypoczynkowych wśród Polaków. Dzieje się tak za sprawą jej dogodnej lokalizacji a co za tym idzie bliskości Morza Adriatyckiego i wybornego śródziemnomorskiego klimatu na wybrzeżu. Ponadto same koszty wycieczek i noclegów są niewygórowane podobnie jak ceny produktów w sklepach. Chorwacja szczyci się wieloma luksusowymi kurortami oraz możliwością skorzystania z wakacji na jednej z wysp wybrzeża dalmatyńskiego. Wreszcie doskonałe połączenia komunikacyjne z samym krajem ale także w obrębie poszczególnych miejscowości ułatwiają dotarcie do celu.

Chorwacja – kraj turystyki i kultury

Ten leżący na granicy Europy Środkowej i Południowej kraj wyróżnia się bardzo zróżnicowaną powierzchnią, która nadaje unikalny charakter Chorwacji. Wybrzeże, będące obiektem największego zainteresowania, przylega do Morza Adriatyckiego o pięknej turkusowej barwie. Równolegle do niego biegną liczne wyspy i wysepki stanowiące najbardziej rozpoznawalną cechę geograficzną kraju. Całość nosi nazwę wybrzeża dalmatyńskiego, zaś najbardziej znamienite są Wyspy Paklińskie, prezentujące się z lotu ptaka zjawiskowo. Ponadto istnieje wyraźna różnica w ukształtowaniu terenu pomiędzy północną a południową częścią Chorwacji. Ta pierwsza jest nizinna, południowa natomiast górzysta z dominującymi Górami Dynarskimi. To właśnie otoczenie gór oraz sąsiedztwo morza tworzy niepowtarzalny klimat i malownicze widoki przyciągające turystów z całego świata. Usytuowane w okolicy miejscowości oraz wyspy budzą największy entuzjazm odwiedzających ten region Dalmacji gości. Niepomniejszy wpływ na urok Chorwacji mają jej zabytki. Wiele miejscowości cechuje się okazałą liczbą dóbr kulturalnych, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stare miasto w Dubrowniku leżące na południu kraju jest w całości jednym wielkim zabytkiem.

Odwiedzaj i zamieszkaj w Chorwacji

Szerokie grono osób wypoczywających w Chorwacji przyznaje, że ta część Europy jest nieodłącznym obiektem corocznych wyjazdów. Turyści, zwłaszcza Polacy, wybierają ją bardzo chętnie z uwagi na korzystny klimat, widoki, zabytki oraz niedrogi utrzymanie. Dlatego, od pewnego czasu, obserwuje się także wzrost zainteresowania nieruchomościami w Chorwacji. Nabywają je zarówno rodziny z dziećmi, pragnące mieć w posiadaniu własne cztery kąty ale także inwestorzy, węszący okazję na zarobek. To, że warto inwestować w nieruchomości w Chorwacji potwierdzają liczby napływających rok rocznie turystów oraz budowanych obiektów mieszkaniowych czy hoteli. Najem apartamentów jest bardzo opłacalny, dlatego zwrot środków przeznaczonych na zakup nieruchomości następuje w przeciągu krótkiego czasu.

Agencja Honeste https://realestate-honeste.com która pośredniczy w sprzedaży domów, mieszkań czy luksusowych posiadłości w Dalmacji notuje obecnie rekordowe zapotrzebowanie na nieruchomości na wybrzeżu. Nie należy jednak nastawiać się na to, że ceny mieszkań będą dużo niższe, bowiem popyt na nie rośnie każdego roku. Jeśli zaś preferujemy spokojniejsze okolice, zawsze istnieje możliwość nabycia terenu pod budowę domu z własnym kawałkiem plaży.

Kredyt na wakacje

Choć jak wspomniano Chorwacja nie należy do drogich przedstawicieli krajów turystycznych, sam wylot oraz zamówienie noclegów wymaga zgromadzenia oszczędności. By móc zorganizować wymarzone wakacje letnicy korzystają z usług banków i instytucji spoza sektora bankowego. Rywalizacja pomiędzy poszczególnymi jednostkami oraz mnogość ofert kredytów i pożyczek sprawiają, iż możliwości na sfinansowanie wyjazdu są wielorakie. Obecnie banki przeszły na system świadczenia szybkich kredytów, zwykle do kilkunastu, kilkudziesięciu tysięcy złotych drogą internetową, o czym informuje artykuł na stronie http://rankinger.pl/2019/04/11/kredyt-na-wymarzone-wakacje/. Takie produkty dodatkowo wyróżniają się nader atrakcyjnym oprocentowaniem wynikającym z niższej prowizji. Jeśli zaś preferujemy szybkie pożyczki z minimum formalności pozostają nam usługi branży pozabankowej. Tu również możemy ubiegać się o pożyczki na raty, których oprocentowanie choć wyższe niż w banku, nie jest wygórowane.

Poprzedni artykułNajpopularniejsze rodzaje zabiegów w hotelach SPA
Następny artykułNajlepsze miejsca na relaks nad morzem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj