Atrakcje dla całej rodziny we Wrocławiu

Atrakcje dla całej rodziny we Wrocławiu

Wrocław to prawdziwa skrzynia skarbów z atrakcjami turystycznymi dla dzieci. To idealne miejsce na spędzenie wartościowego czasu z rodziną. Będzie on obfitował w niezapomniane przeżycia (np. po spacerze w Afrykarium), dodatkową wiedzę (w Hydropolis), a nawet zastrzyki adrenaliny (po rodzinnym locie balonem). Sprawdź, co ciekawego można robić z dziećmi we Wrocławiu.

Stolica Dolnego Śląska to doskonały cel rodzinnych wycieczek. Tutaj maluchy na pewno nie będą się nudzić, a i dorośli mogą poczuć się z powrotem jak dzieci. Przedstawiamy miejsca we Wrocławiu, które warto odwiedzić z dzieckiem.

Afrykarium i wrocławskie zoo – poznaj egzotyczne zwierzęta

Na terenie najstarszego ogrodu zoologicznego w Polsce znajduje się Afrykarium. Otwarte w 2014 roku jest pierwszym w Polsce oceanarium prezentującym florę i faunę z różnych afrykańskich ekosystemów. Zobaczymy tutaj ponad 200 gatunków zwierząt, w tym hipopotamy, kotiki, pingwiny, manaty, a także rekiny i płaszczki.

Do niezwykłych atrakcji należy z pewnością Kanał Mozambicki – 18-metrowy tunel przebiegający przez jedno z akwariów. Dzięki niemu można poczuć się jak na dnie oceanu.

Hydropolis – tajemnice H2O

Hydropolis to edukacyjna multimedialna wystawa poświęcona w całości wodzie. Odwiedzający mogą dowiedzieć się więcej o wyjątkowych właściwościach wody i roli, jaką pełni ona w życiu człowieka, oraz tego, jak kształtuje klimat na Ziemi. Hydropolis znajduje się w zabytkowym miejskim zbiorniku wody czystej, wybudowanym w 1893 roku. Obiekt zajmuje powierzchnię 4000 m2.

Wystawa podzielona jest na 9 stref tematycznych, z których każda przedstawia tematykę wody z innej perspektywy. Duże wrażenie, nie tylko na najmłodszych zwiedzających, zrobi z pewnością wystawa „Planeta Wody” z ogromnym ekranem 360°. Odbywa się na nim projekcja filmu edukacyjnego o tym, jak woda znalazła się na Ziemi. W strefie dla dzieci natomiast interaktywne gry i zabawy sprawią frajdę maluchom. Dzięki temu w Hydropolis dobrze bawią się wszyscy zwiedzający, bez względu na wiek.

Zobacz także: hotele Wrocław

Interaktywny Plac Zabaw – zabawa sztuką

Popularna wystawa multimedialna dla dzieci w Centrum Sztuki WRO jest idealnym sposobem na zachęcenie maluchów do poznawania sztuki. Rozwijające kreatywność instalacje pozwalają na zabawę wzorami, dźwiękiem, muzyką, światłem i ruchem. Najmłodsi będą zachwyceni możliwością stworzenia własnego utworu muzycznego przez skakanie po kolorowych planszach, malowanie światłem i animowanie obrazów. Integralnym elementem wystaw jest Kinko – sala, w której prezentowane są klasyczne polskie animacje.

Wioska Indiańska Tipi Town – Dziki Zachód w zasięgu ręki

W wiosce indiańskiej w Kamieńcu Wrocławskim cała rodzina może poczuć się jak na Dzikim Zachodzie. Mali goście poznają zwyczaje i kulturę Indian, a także nauczą się prawdziwie indiańskich sprawności, jak wyplatanie bransoletek czy czerpanie papieru. Tutaj spędzicie z rodziną sielskie chwile w hamakach, poznacie niezwykłe legendy o wielkich wojownikach oraz nakarmicie zwierzęta w minizwierzyńcu. Jeśli dzieciom starczy sił, będą mogły wyszaleć się na placu zabaw i w labiryncie na polu kukurydzy.

Dla indywidualnych zwiedzających wioska działa od maja do września w weekendy (w okresie wakacyjnym również w każdy dzień tygodnia).

Aquapark Wrocław – zanurz się w zabawie

We wrocławskim aquaparku na dzieci czeka niezła zabawa, a na rodziców – chwila relaksu. Aquapark zapewnia wodne szaleństwo w kompleksie basenów rekreacyjnych (wśród nich znajdują się zjeżdżalnie, leniwa rzeka, basen z falami, jacuzzi), swobodę treningu w basenie sportowym oraz coś dla ciała i duszy, czyli relaks w saunarium.

W kompleksie została wydzielona również specjalna strefa dla rodziców z małymi dziećmi. Korzystać z niej mogą nawet paromiesięczne maluchy – dla nich są organizowane specjalne lekcje pływania.

Wrocławskie Kolejkowo – miasto w miniaturze

Kolejkowo to ogromna makieta przedstawiająca Dolny Śląsk w miniaturze. Znajduje się ona w budynku Dworca Świebodzkiego i zajmuje powierzchnię 335 m2. Po torach o łącznej długości 510 m bezustannie porusza się 15 pociągów. W miniaturze została przedstawiona dolnośląska wieś, wspinaczka górska, scenki z plaży, cyrku czy budowy. Każdy element makiety został wykonany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Odkrywanie wszystkich fascynujących tajemnic małego miasta to rozrywka na długie godziny.

Rodzinny lot balonem nad Wrocławiem ­

Atrakcja jest przeznaczona dla maks. 5 osób, w tym 2 osób dorosłych oraz 3 dzieci do 14. roku życia. Miejsce startu ustalane jest indywidualnie i może obejmować okolice do 50 km od Wrocławia. Dzięki temu sam możesz wybrać, czy chcecie z rodziną podziwiać panoramę Wrocławia, dolinę Odry, Zalew Mietkowski, Masyw Ślęży czy Park Krajobrazowy Dolina Bystrzycy. Lot trwa ok. 60 minut.

Jak widać, Wrocław oferuje liczne atrakcje dla dzieci, które zapewnią również nie lada rozrywkę dorosłym. Zarezerwuj nocleg z Accorhotels i wybierz się na rodzinny wypad do Wrocławia.

Poprzedni artykułCo zwiedzać w Gdańsku? Co warto zobaczyć? Najlepsze atrakcje w Gdańsku!
Następny artykułWakacje 2018 – kiedy, gdzie i za ile?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj