Aktywna i bezpieczna majówka z plastrami i opatrunkami Viscoplast

Aktywna i bezpieczna majówka z plastrami i opatrunkami Viscoplast

Majówka zbliża się wielkimi krokami. To czas, kiedy Polacy tłumnie wyjeżdżają, aby chociaż na kilka dni odpocząć od obowiązków zawodowych i zaczerpnąć nieco świeżego powietrza. Aktywne spędzanie wolnego czasu wiąże się jednak z ryzykiem nabawienia się różnego typu urazów i kontuzji. Aby nie psuć sobie czasu wiosennego wypoczynku, warto właściwie przygotować się do niego, choćby zabierając odpowiednio wyposażoną apteczkę pierwszej pomocy.

Na majówkę coraz chętniej, a podczas majówki – coraz aktywniej

Odsetek Polaków wyjeżdżających na weekendy majówkowe rośnie. W tym roku dodatkowym motywatorem do zarezerwowania kilku dni wolnego jest korzystny układ kalendarza. Otóż, wystarczy wziąć 3 dni urlopu, aby móc cieszyć się aż 9-dniowym wolnym na przełomie kwietnia i maja.

Mając tą świadomość, Polacy już zawczasu ruszyli do biur podróży lub zaczęli planować wyjazdy na własną rękę. Statystyki portalu Wakacje.pl pokazują, że majówka 2018 cieszy się dwukrotnie większą popularnością niż ubiegłoroczna. Z danych Neckermann Podróże wynika natomiast, że liczba rezerwacji na majówkę wzrosła aż o 30 proc. w skali roku.

Co warte podkreślenia, podczas majówkowych czy wakacyjnych wyjazdów lubimy spędzać czas aktywnie. W zeszłorocznym badaniu „Wakacyjne zwyczaje Polaków”, opublikowanym przez serwis Prezent Marzeń, 25% ankietowanych zadeklarowało, że podczas urlopu wybiera pasywny odpoczynek, np. leżenie na plaży czy czytanie książek, a dla przeciwwagi – ponad 60% planowało spróbować swoich sił w nowej formie aktywności, w tym również w sportach ekstremalnych.

Aktywność fizyczna a ryzyko urazu

Rosnące zainteresowanie Polaków aktywnym spędzaniem wolnego czasu podczas wyjazdów wypoczynkowych jest bardzo dobrą wiadomością. Jednak ci z nas, którzy przez większą część roku prowadzą siedzący tryb życia, powinni mieć na względzie to, że ich mięśnie nie są przyzwyczajone do nadmiernego wysiłku, a w efekcie bardzo łatwo można nabawić się niechcianej kontuzji.

Spacery nad brzegiem morza, przechadzki po lesie, wędrówki po górskich szklakach to największe przyjemności, jakie czekają na nas podczas majówkowych wypadów. Im dłuższa wycieczka, tym bardziej narażamy nasze stopy na podrażnienia i obtarcia, zwłaszcza przy niewłaściwie dopasowanym lub nowym obuwiu. Dlatego warto zabrać ze sobą materiały opatrunkowe – przestrzega Izabela Tomczyk-Romanowska, pielęgniarka, ekspert marki Viscoplast.

Plastry Viscoplast dla obciążonych stóp

Obtarcia stóp nie muszą zabierać nam przyjemności z aktywności na świeżym powietrzu. Jeśli przytrafią nam się takie drobne urazy, rozwiązaniem problemu będą plastry Komfort na stopę marki Viscoplast. Są to miękkie i piankowe plastry, które amortyzują ucisk, dopasowują się do kształtu ciała, a jednocześnie pozwalają skórze oddychać. Zabezpieczają one otarcia, podrażnienia, a także odciski i halluksy.

Dłuższa przechadzka może też sprawić, że na stopach pojawiają się nieestetycznie wyglądające bąble. W tym wypadku ulgę przyniosą plastry żelowe na pęcherze, które oferowane są w zestawie MIX na stopę. Są to wodoodporne i hipoalergiczne produkty, które pozostają prawie niewidoczne na skórze.

Plastry i opatrunki Viscoplast pierwszą pomocą

Podczas wyjazdów wypoczynkowych szczególnie tych spędzanych na łonie natury często dochodzi do drobnych otarć czy skaleczeń, dlatego warto mieć pod ręką apteczkę pierwszej pomocy z szerokim asortymentem materiałów opatrunkowych. Cała ich gama jest dostępna w ofercie 3M Poland marki Viscoplast.

Jednym z najbardziej uniwersalnych produktów jest Mini Apteczka Viscoplast, w skład której wchodzi  5 rodzajów plastrów pozwalających na skuteczne zabezpieczenie różnego rodzaju ran i otarć. W zestawie znajdują się: miękkie plastry przeznaczone dla skóry wrażliwej, delikatne i oddychające plastry dla dzieci z kolorowym nadrukiem, plastry do opatrywania otarć, odcisków i haluksów ze specjalną miękką pianką, plastry wodoodporne zabezpieczające przed wnikaniem brudu i bakterii oraz plastry o unikalnym kształcie zapewniającym ochronę dookoła rany.

Ciekawym uzupełnieniem podręcznej apteczki i sprawdzonym towarzyszem podczas majówkowych wędrówek z dziećmi będą plastry Viscoplast Trolle. To kolorowe plastry z wizerunkami z bajki, hipoalergiczne, nie zawierają sztucznych barwników. Są przy tym oddychające, miękkie i elastyczne. Doskonale dopasowują się do ciała, a postaci Trolli z pewnością rozweselą smutne buzie naszych pociechdodaje Izabela Tomczyk-Romanowska

Pełna oferta plastrów i opatrunków 3M Viscoplast znajduje się pod adresem: http://solutions.3mpoland.pl/wps/portal/3M/pl_PL/Plastry_Viscoplast/home/.

***

O firmie 3M 

W ramach struktur 3M wykorzystujemy odkrycia naukowe naszej firmy i dzielimy się nimi, aby ulepszać codzienne życie milionów ludzi na całym świecie. Wartość sprzedaży 3M na świecie sięga ponad 30 miliardów dolarów, a 90 tysięcy naszych pracowników efektywnie współpracuje z Klientami na całym świecie. Więcej na temat kreatywnych i odpowiadających na światowe problemy rozwiązań 3M można przeczytać na stronie internetowej www.3M.com lub obserwując kanał firmy na Twitterze pod nazwą @3M lub @3MNewsroom.

O 3M w Polsce

3M Poland Sp. z o.o. jest oddziałem międzynarodowego koncernu Minnesota Mining and Manufacturing, zajmującym się sprzedażą i marketingiem. W 2016 r. 3M obchodził 25-lecie działalności na polskim rynku. W ciągu tego czasu firma zainwestowała w naszym kraju ponad 500 mln USD. 3M w Polsce posiada dziś 4 ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k. Grodziska Mazowieckiego oraz w Rabce. Firma zatrudnia w Polsce ponad 3 tys. pracowników i oferuje około 10 tys. produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k. Warszawy. Od 2013 r. we Wrocławiu działa  nowoczesne Centrum Innowacji 3M, przestrzeń, w której firma prezentuje innowacyjne technologie i rozwiązania. Trzy lata później, również we Wrocławiu, koncern uruchomił Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, a we wrześniu 2017 r. Centrum Szkoleniowe 3M.

Zaangażowanie i wkład firmy w rozwój polskiej gospodarki zostały wielokrotnie nagrodzone. Na przestrzeni ostatnich lat 3M Poland otrzymał m.in. w 2016 r. wyróżnienie PAIIZ za całokształt działalności oraz Wektor 2016 za współpracę z biznesem i lokalną społecznością, a w 2015 r. odznakę honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej przyznaną przez Ministerstwo Rozwoju. Firma 3M Poland tworzy dla swoich pracowników doskonałe warunki pracy i możliwości rozwoju, czego dowodzi otrzymywanie przez kilka lat z rzędu tytułu Solidnego Pracodawcy czy potrójnego wyróżnienia Great Place to Work® w 2016, 2017 i 2018 r. Działalność firmy 3M Poland jest doceniana także przez organizacje branżowe. W 2017 r. projekt marketingowy 3M pod hasłem „Starcie Szlifierzy” wyróżniono Brązowym Mieczem KTR. Rok wcześniej projekt ten został nagrodzony przez Związek Firm PR Srebrnym oraz Złotym Spinaczem, a kampania reklamowa promująca naukowe rozwiązania firmy 3M zdobyła brązową statuetkę Effie®. 

Poprzedni artykułPolacy rzadziej niż inne narodowości korzystają z lotniskowego Wi-Fi
Następny artykułNajlepsze buty hikingowe na majówkowy wypad w góry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj