Dlaczego warto pojechać nad Bałtyk zimą?

Dlaczego warto pojechać nad Bałtyk zimą?

Dla większości ludzi urlop nad Bałtykiem to wielogodzinne wylegiwanie się na plaży, kąpiel w morzu oraz uprawianie szeroko pojętych sportów wodnych. Czy oznacza to, że gdy na zewnątrz panuje mroźna aura, a na plażach zamiast ubranych w stroje kąpielowe turystów leży śnieg, na wybrzeżu nie ma co robić? Nic bardziej mylnego! Tańsze noclegi nad morzem? Są! Łatwiejszy dostęp do atrakcji? Jest! Poznaj powody, dzięki którym przekonasz rodzinę i przyjaciół do wycieczki nad Bałtyk zimą.

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego nad Bałtykiem są najlepsze warunki na sanki,
  • dlaczego wyjazd nad morze nie nadweręży mocno budżetu,
  • jak wyjazd nad Bałtyk poprawi Twoje zdrowie.

Apartamenty nad morzem za półdarmo!

Pierwszym powodem, dla którego warto wybrać się nad Bałtyk zimą są ceny. Sezon na polskim wybrzeżu trwa dość krótko – najwięcej turystów przyjeżdża tu od maja do sierpnia. Ceny poza tymi miesiącami spadają, a najniższe są właśnie zimą, gdy większość ludzi chętniej wybiera się na południe kraju, w góry.

Początek roku jest więc idealną okazją na wyjazd, który nie nadwyręży domowego budżetu. Apartamenty nad morzem, które pozwolą komfortowo zakwaterować całą rodzinę, da się wynająć za kwoty, które u szczytu sezonu wystarczałyby najwyżej na pokój hotelowy. Ceny spadają średnio o ok. 30%, ale jeżeli dobrze poszukasz, to zimą możesz znaleźć noclegi nad morzem nawet o połowę tańsze niż latem.

Zima nad morzem jest fajna!

Wiesz już, że noclegi nad morzem będą tańsze, ale nawet najpiękniejsze apartamenty w Sopocie nie zapewnią rozrywki całej rodzinie. Jeżeli więc chcesz przekonać swoich bliskich do wyjazdu nad Bałtyk zimą, zapoznaj się z poniższą listą argumentów:

  • Brak tłoku – narzekasz na ciągnące się po horyzont parawany na plaży? Zimą ich nie uświadczysz. Oszronione plaże wyglądają pięknie, a są przy tym prawie puste – na Mierzei Helskiej możesz iść przez kilka kilometrów wzdłuż brzegu morza i nie spotkać żadnego turysty.
  • Idealne warunki na sanki i narty – sanki i narty nad morzem? Oczywiście! Długie, skierowane w dół ścieżki, które latem sprowadzają wczasowiczów na plaże, zimą zamieniają się w idealne stoki dla najmłodszych. Ośnieżona plaża to także świetne miejsce na uprawianie np. narciarstwa biegowego.
  • Morsowanie i wdychanie jodu – do ciepłego morza potrafi wejść każdy, ale do lodowatego? Udaj się nad Bałtyk i połącz morsowanie (kąpiele w zimnym morzu) z wdychaniem jodu. Co dzięki temu osiągniesz? Podwyższysz odporność, obniżysz poziom cholesterolu, poprawisz pracę serca, przemianę materii, a nawet przyspieszysz spalanie tłuszczu.
  • Ucieczka od smogu­ – wystarczy spojrzeć na mapy jakości powietrza w Polsce. W sezonie grzewczym nad morzem da się bez obaw oddychać pełną piersią – w miejscowościach takich jak Mielno, Ustka czy Darłowo smogu nie uświadczysz.
  • Późny wschód i wczesny zachód słońca – każdy chciałby zobaczyć romantyczny wschód lub zachód słońca nad morzem. Zimą jest to prostsze, ponieważ nie musisz wstawać tak wcześnie, jak ma to miejsce latem. To samo tyczy się zachodów, które w lutym da się podziwiać przed godziną 17. Krótko mówiąc – możesz pokazać dzieciom zachód słońca nad Bałtykiem i wciąż wyrobić się na „dobranockę”.

Nie zapominaj przy tym, że nie wszystkie atrakcje nad morzem są uzależnione od pogody. Zwiedzanie Głównego Miasta w Gdańsku, muzeum w stoczni czy helskiego Fokarium jest równie atrakcyjne zimą, co latem. Jeżeli więc szukasz pomysłu na nieszablonowy i ekonomiczny wyjazd, który nie tylko zapewni rozrywkę, ale też poprawi stan zdrowia, rozważ zimowy pobyt nad Bałtykiem. Najlepsze noclegi nad morzem znajdziesz na Sun & Snow.

Poprzedni artykułGdzie spędzić miesiąc miodowy?
Następny artykułWeekendowa podróż – jak ją dobrze zaplanować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj